Menu

Sola Unitas CA ICF Akredite Profesyonel Koçluk Sertifikasyon Süreci

ACTP Koçluk Eğitimi Program Yapısı

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. Sola Unitas CA, ICF’in akredite etmiş olduğu ACC ve PCC ünvanlarını kazanabilmeniz sürecinde sonuna kadar size eşlik etmeye tam yetkili olan bir kurumdur. Sola Unitas CA "Advancing the Path to Core Coaching Masteries" programı, koçluk eğitiminde Fritz ve Laura Perls'in Gestalt yöntemlerinden etkilenmektedir. Programın tamamı 150 saat sürmekte olup; içeriği  sınıf oturumları, deneyimsel öğreti yöntemleri ve atölye çalışmaları gibi yapılardan oluşmaktadır.
Koçluk eğitim programımıza katılmak isteyenlerin tamamı telefon ya da yüz yüze görüşme yolu ile mülakata alınırlar. 15-30 dakika arası süren mülakat sonrasında kişinin değerleri ve yetkinlikleri analiz edilerek koçluk programına uyumu belirlenir ve kişi programa uygun bulunduğu takdirde eğitime kabul edilir. Yapılan mülakat kişinin koç olmaya uygunluğu, sınıf profiline uyumu, eğitimlerden sağlayacağı faydaya odaklanır.

en iyi koçluk eğitimi

Eğitim İçeriği

 
Program, 150 saatten oluşmaktadır.
(a) ICF Portfolyo yöntemi ile ICF ünvanı almak isteyen profesyonel koç adayları ilk dört modülü tamamlamaları halinde ICF ünvan başvurusunu yapabilirler.
(b) ICF ünvanı alma yolunda, tam donanımlı olmak ve bu süreçte profesyonel olarak Sola Unitas CA ile ilerlemek isteyen profesyonel koç adayları için eğitim programının tamamı 4 zorunlu, 2 seçmeli modülden oluşmaktadır.
Zorunlu ve seçmeli modüller aşağıda verilmiştir. Modül içerikleri hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız. 

Zorunlu Eğitim Modülleri
 • Temel Koçluk Eğitimi (Modül 1)
 • Koçun Varlığı (Modül 2)
 • Olasılıklar Dünyası (Modül 3)
 • Birlikte Yaratma (Modül 4)
Seçmeli Eğitim Modülleri
 • Yönetici Koçluğu Eğitimi (Modül 5)
 • Takım Koçluğu Eğitimi (Modül 6)
 • İlişki Koçluğu Eğitimi (Modül 7)
 • Öğrenci Koçluğu Eğitimi (Modül 8)
Daha fazla bilgilendirme için seni arayalım! Evet Lütfen

Temel Koçluk Eğitim Modülleri

Şehir 1.Modül 2.Modül 3.Modül 4.Modül
Taksim / İstanbul 14 Sub - 15 Sub 15 28 Şub - 01 Mar 15 14 Mar - 15 Mar 15 28 Mar - 29 Mar 15
Alsancak / İzmir 28 Sub - 01 Mar 15 14 Mar - 15 Mar 15 04 Nis - 05 Nis 15 18 Nis - 19 Nis 15
Taksim / İstanbul 21 Mar - 22 Mar 15 04 Nis - 05 Nis 15 25 Nis - 26 Nis 15 16 May - 17 May 15
Çankaya / Ankara 04 Nis - 05 Nis 15 18 Nis - 19 Nis 15 09 May - 10 May 15 30 May - 31 May 15
Kozyatağı / İstanbul 25 Nis - 26 Nis 15 09 May - 10 May 15 23 May - 24 May 15 13 Haz - 14 Haz 15
Merkez / Malatya 25 Nis - 26 Nis 15 09 May - 10 May 15 30 May - 31 May 15 20 Haz - 21 Şub 15

İleri Düzey Eğitim Modülleri

Şehir Yönetici Koçluğu Eğitimi Takım Koçluğu Eğitimi İlişki Koçluğu Eğitimi Öğrenci Koçluğu Eğitimi
Taksim / İstanbul 30 May - 31 May 15 25 Nis  - 26 Nis 15 18 Nis - 19 Nis 15 07 Mar - 08 Mar 15
Kozyatağı / İstanbul 18 Nis - 19 Nis 15 - 27 Haz - 28 Haz 15 30 May - 31 May 15
Çankaya / Ankara 21 Şub - 22 Şub 15 07 Mar - 08 Mar 15 21 Mar - 22 Mar 15 -
Alsancak / İzmir - - 11 Nis - 12 Nis 15 28 Mar - 29 Mar 15
İlkadım / Samsun - - - 21 Mar - 22 Mar 15

Fakülte Liderleri

Fakülte üyelerimiz için buraya tıklayabilirsiniz. 

Neden Sola Unitas CA?

 • Eğitim temelimiz, koçluk yapmak değil, koç olmak üzerine kuruludur.
 • Kendi vizyonumuza doğru en başarılı okul olmak ve başarımızı sürdürebilmek  için öğrencilerimizin ünvan süreçlerini sonuna kadar destekliyoruz.
 • Mezunlarımızın koçluk yapabilmeleri için koçluk projeleri hazırlayıp koçluğa başlamalarını sağlıyoruz.
 • Türkiye’de, Sola Unitas CA dışında  dünyadaki 3 büyük organizasyon tarafından akredite edilmiş, lisans verilmiş başka bir koçluk eğitimi bulunmuyor.
 • Sola Unitas ICF ünvanı alabilmek için Türkçe sınav yapmaya yetkili dünyadaki 3 okuldan biridir.
 • Eğitim, koçluğun öncü ismi Thomas Leonard’ın oluşturduğu standartlarda verilmektedir. Ayrıca eğitim içeriğinde, yüzyılın en iyi psikoterapistlerinden B.F. Skinner, Milton Erickson ve Spinoza gibi önemli bilim adamlarından ve Gestalt yönteminden koçluğa uyarlanmış etkili yöntemler bulunmaktadır.

Eğitim Fiyatları

Eğitimler ayrı modüller olarak satın alınabilir. Her bir modülün ücreti 1250 TL'dir. 4 modülden oluşan temel eğitim paketinin tamamı 4.500.-TL olup, ACTP program bedeli 9.900 TL’dir. Fiyatlara KDV dahildir. Erken dönem indirimlerimiz 60 gün için % 10, 15 gün için % 5'tir. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 7-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.

ICF'te Sola Unitas Toplantısı

* Çekimler ICF Türkiye tarafından yapılmıştır.
 • Tülin hocam,
  Enerjiniz,duruşunuz,konuyu bize aktarırken ki samimiyetiniz,hepsi ama hepsi harikaydı.2.modülden çıktıktan sonra hem büyük bir keyif yaşıyor hemde sizin gibi bir insanla vakit geçirmiş olmaktan mutluluk duyuyordum.Academy ye sizin gibi insanlarla çalıştıkları için çok teşekkür ederim.

  yazan Anıl Unal Salı, 03 Mart 2015 09:46 Yorum Linki
 • Kendimle ilgili bugüne kadar vermiş olduğum en doğru karar oldu koçluk eğitimi almak ama daha da doğru olanı bu eğitimi Sola Unitas'tan almak oldu. Bana katmış olduğunuz değerler ve farkındalıklar için size gerçekten minettarım. İlk modülden itibaren, her eğitimden sonra sanki sırtımda iki kanat varmış gibi uçarak ayrıldım eğitimlerden. Bu eşsiz mutluluğu bana yaşattığınız için, sevgili Banu'ya, Tülin'e, Şirin'e ve tabii ki Umut'a müteşekkirim ve sizleri çok seviyorum. Sola Unitas artık benim yeni ailem oldu ve ben de bu ailenin bir parçası olduğum için kendimi hem çok şanslı hem de ayrıcalıklı hissediyorum. Önümde ileri eğitim programlarım var ve herbirini almak için sabırsızlanıyorum. Amacım ACC ünvanını alabilmek. Yani demek istediğim o ki, daha sizlerden ayrılmaya hiç niyetim yok. İyi ki varsınız, iyi ki hayatıma girdiniz...
  Sevgilerimle

  yazan Vera Saroyan Cumartesi, 21 Şubat 2015 03:14 Yorum Linki
 • Samimiyet,bilgi,pozitif enerji,sıcaklık ve akademik yetkinlik....İşte Sola Unitas ailesi.Birlikte başladığımız Koçluk yolculuğunda,hissettirdiğiniz farkındalıklar,kurduğumuz dostluklar ve edindiğim bilgiler için başta Umut olmak üzere tüm aileye teşekkür ediyorum.İyiki varsınız,yolumuz iyiki kesişmiş...
  Sevgiyle Kalın
  İrfan Kale

  yazan İrfan Kale Cuma, 19 Aralık 2014 10:57 Yorum Linki
 • Merhaba Umut Bey,
  Adınız gibi bize umut verdiniz, güven verdiniz ve herşeyden önemlisi bizlere çok kıymetli bir deneyim yaşattınız, iz bıraktınız ve neleri yapabileceğimizi gösterdiniz, kendimizi tanımamızı sağladınız. Kelimelerle çok anlatılamayacak bir deneyimdi benim için. İçtenlikle teşekkür etmek isterim size, iyi ki bu eğitime katılmışım ve iyi ki Sola Unitas'ı seçmişim. Herkese önerilebileceğim muhteşem bir deneyim olduğunu söyleyebilirim.
  Sevgi ve saygılarımla :-)

  yazan Cevahir BİRER Pazartesi, 15 Aralık 2014 14:06 Yorum Linki
 • Sevgili
  Banu,Tülin,Aslı,Umut ,
  herbiriniz benim için ayrı ayrı bir değersiniz.Araç gereç çantama epeyce malzeme kattığınıza inanıyorum.Bu hayat yolunda içime dönme, kendimi tanıma ve daha mutlu olmabilme farkındalığı için size çok teşekkür ediyorum.Sizi seviyorum ve sımsıkı kucaklıyorum.

  yazan nidal Cuma, 28 Kasım 2014 11:43 Yorum Linki
 • Aslıcım, çok tatlıydın ve çok doğal. Alanına da fazlasıyla hakim... 3. modülde seni tanımak çok güzeldi. Öğretmenlik anlayışın , zaman hassasiyetin de harikaydı. İyi ki seninle de bir şekilde yolum kesişti. İlişki Koçluğu'nda görüşebilmek dileğiyle.

  yazan Özlem Yılmaz Çakmakçı Çarşamba, 19 Kasım 2014 15:20 Yorum Linki
 • Uzun zamandır koçluk eğitimi almak adına gösterdiğim gayretler sonunda bitti ve ben muhteşem bir ekiple güzel bir yolculuğa çıktım. Kendime ayna oldum önce sanırım şimdi de başkalarına olmaya hazırlanıyorum. Kapıdan içeri ilk girdiğiniz andan itibaren sizi karşılayan keyifli ortamda hiç kuşkusuz sevgili Sola Unitas eğitimcilerinin katkısı çok büyük. İşini iyi yapan insanlar her zaman takdir edilmeli, Sola Unitas da takdir edilmesi gereken işler yapıyor gerçekten.
  Teşekkürler ve sevgiler herkese....

  yazan nazan fettahoğlu Pazartesi, 17 Kasım 2014 22:59 Yorum Linki
 • Ne beklediğiniz ve ne istediğiniz önemli değil "Değişime" hazırsanız " Sola Unitas "

  yazan Borkan Sever Pazartesi, 22 Eylül 2014 12:34 Yorum Linki
 • Kurumsal çalışmalarımızın personelimiz üzerindeki etkisini daha ilk günden görmeye başladık. Hizmetleriniz için teşekkür ederim.

  yazan Mehtap Abitoğlu Perşembe, 21 Ağustos 2014 18:28 Yorum Linki
 • İkinci modülde Tülin ile "koçluk" zihnimde daha bir berraklaştı. Tülin haftasonu yapacaklarını çok iyi planlamış, zamanı çok iyi kullanan, anlatım gücü yüksek, sorulan soruları tam olarak anlayıp tam olarak cevaplayan, çok nitelikli bir eğitmen. Demo olacak uygulamaları bize adeta mini koçluk seanslarına dönüştürerek göstermesi çok öğretici idi. Çok verimli bir hafta sonu geçirdiğimi düşünüyorum. Sola Unitas'a gelirken aklımda bazı "acaba?"lar vardı. Yolculuk ilerledikçe bu kurumu seçmekle isabetli bir karar verdiğime daha çok kanaat getiriyorum. Teşekkürler Tülin ve teşekkürler SU.

  yazan Dr Hülya Koyuncu Pazartesi, 11 Ağustos 2014 13:06 Yorum Linki
 • 64 saat nedir ki? Bu kadarcık zaman diliminde yaşananlarla insanın kendine, başkasına, hayata bakış açısını sorgulayıp dönüşüm geçirdiği düşünülürse, 64 saatte bir okulda nasıl başarılabilir bu? Bence Banu'nun, Tülin'in, Şirin'in ve Umut'un sihirli güçleri var! İyi ki Sola Unitas'la daha çok insana ulaşabileceksiniz! İyi ki bu hissettiklerimi başkaları da sayenizde hissedebilecek. İyi ki varsınız, Harikasınız!!!

  yazan Sibel Sezer Pazartesi, 07 Temmuz 2014 21:17 Yorum Linki
 • "Bir yerlerde yolumuzu kaybettik
  İnsanoğlunun termit yuvası şimdiye dek hiç olmadığı kadar zengin.
  Artık daha fazla refaha ve daha fazla boş zamana sahibiz.
  Fakat çok vahim bir eksikliğimiz var...
  Bizler kendimizi daha az
  "insan"
  hissediyoruz....
  Gizemli ayrıcalıklarımızı bir yerlerde yitirdik"
  ...............
  Yitirdiklerinizi tekrar bulduğunuz, yenilerini bulmaya devam edeceğiniz bir yer mi arıyorsunuz?
  Aynaya bakın!
  Ve mutlaka bir kez de Sola Unitas aynasından bakın ki içinizdeki o eşsiz insanı tekrar görebilesiniz...

  Çok teşekkür ederim hepinize:) İyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıyorum:)
  Sevgilerimle

  yazan Gizem Şahan Pazartesi, 07 Temmuz 2014 11:06 Yorum Linki
 • sizin için değer;
  buralara sayfalarca minnetlerimi teşekkürlerimi yazsam belki az bile gelir.Nasıl güzel insanlarsınız siz.Bana kattığınız aydınlanmanın,deneyimlemelerin ,Bilgilerin yanında buraya yazmak çokda kolay değil yani kelimelerle değil aslında .biz yeni ailemizi bulduk o kadar güzel ve anlamlı saatler geçirdik ki sizlerle,yeni bir yolun başlangıcında tüm samimiyetinizle karşımızdaydınız ...il günden son güne "ki bence yolun tam başı burası" öyle güçlü şeylerle karşımızdaydınızki. Kaliteniz,bilgileriniz bana çok şey kattı,Sola ile birlikte bu yola çıkmaktan gurur duydum. Sizlerin Artık samsunda yeni bir aileniz var çok kocaman kucaklıyorum ve sonsuz teşekkür ediyorum tüm eğitmenlerimize ve UMUT yeni bir yol açtığın için bu güzel insanları bizimle olmaları için bir araya getirdiğin için sonsuz teşekkürler...sola demek mükemmellik demek ben bunu anladım...çok seviyorum sizleri yeni ailem yakında yeni merhabalar da görüşmek üzere...

  yazan Eda Günaydın Cuma, 04 Temmuz 2014 13:32 Yorum Linki
 • Koçluk eğitimi almak için durup düşündüğüm kavşakta, benim için en doğru yola sapıp Sola Unitas’ı seçmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimle ilgili hislerimi çok iyi anlattığını düşündüğüm bir alıntıyı paylaşmak istedim.
  • Yoldaki kavşaklarda başka yaşamlarla karşılaşırsın, onları tanıyıp tanımamak, derinine yaşamak ya da es geçmek yalnızca bir anlık karar sonucudur; bunu bilmesen de dümdüz ilerlemekle sağa sola sapmak söz konusu olduğunda genellikle senin varlığınla ve yanında olacak kişinin yazgısıyla oynanmaktadır. (Suzanna Tamaro, Yüreğinin Götürdüğü Yere Git)

  yazan Yeşim Erberksoy Salı, 10 Haziran 2014 13:32 Yorum Linki
 • Bugüne kadar pek çok şey yaptım yalnızca kendim için yaptığım ve ömür boyu yanımda taşıyacagım, eskimeyecek, atılmayacak,üzerine ekleyerek gidecegim cok büyük bir zenginlikle şimdilik ara verdim sola unitasa .Bu süreçte yaşadıklarımı paylaşırsam belki küçükte olsa bi dokunuş yapmış olurum diye düşünüyorum. Ben 4 modülü 2014 yılında alan adana koçlarındanım. Birinci modülde Banu'nun destekleyici ve güvenilir tavrı , yapabilecegimize olan inancı bizleri doğru bir yolda oldugumuza inandırdı,ikinci modülde Tülin'in eğlenceli ve huzur veren insan ilişkileri ,konu ile ilgili daha teknik bilgileri heyecanımızı arttırdı, üçüncü modülde Aslı ile tanışmak çok şeye değerdi. Koçluk adına öğreneceğimiz bir kelime için bile en ince detayına kadar sizi düşünecek kadar zarif,ince ve sağduyuluydu. İlişki koçluğunda uzman olan Aslı insan ilişkileri adına çok teknik bilgiler ögretti. Dördüncü modülde ise beklenen kişi Umut Kısa ile tanışmak, yaptığı işlerin öznelliği, cesareti ,bizim hikayemiz bölümünde de anlattığı gibi aldığı radikal kararlarıyla,alanında uzman ekip seçimiyle, dürüstlüğü ,doğruluğu güvenilirliğiyle ,böyle bir kurum ile hayata olan katkısını takdire şayan görüyorum. Bir öğretmen olarak aldığım onca eğitimden , verdiğim onca eğitimden farklı olarak bitmesini hiç istemediğim bir eğitim daha önce hiç olmamıştı.Teşekkürler Sola Unıtas ailesi

  yazan Nazlı GİZİR Perşembe, 05 Haziran 2014 10:26 Yorum Linki
 • Sola Unitas ile Ocak 2014 te tanıştım, sırasıyla aşağıdaki eğitimleri aldım. Eğitimlerim Haziran sonuna kadar da devam edecek. Sola Uitasın kapsından girdiğim için kendimi çok şanslı ve özel hissediyorum. Sola Unitas eğitimlerinde kendimi oyun bahçesinde oyun oynayan bir çocuk gibi hissediyorum. Zamanın nasıl geçtiğinin farkında olmuyorum. Hafta sonu ve hafta içi akşamları bu şekilde enerji depolayarak geçiyor. Hafta içi malum 9-6 iş :) Tüm eğitmenler ve diğer sola unitas çalışanları artık ailemizin bir parçası oldular. Eğitim ve eğitim içerikleri şimdiye kadar karşılaştığım en sıra dışı ve öğretci teknikler ile dolu. Gelin pişman olmayacaksınız. Farkındalığınızla tanışacağınız bir kapıyı sizde kendinize aralayın.
  Henüz tüm eğitmleri tamamlamasamda favorim Yönetici Koçluğu. Belki br gün Sola da bu eğitimi benden alırsınız ;)
  Aldığım eğitimler;
  - Kalıtsl Aile Tramvaları
  - Yaşam koçluğu
  - Öğrenci Koçluğu
  - NLP Pract.
  - Yönetici Koçluğu
  Sıradakiler;
  - NLP Master
  - Takım Koçluğu
  - İlişki Koçluğu

  yazan Sibel Koç Pazartesi, 02 Haziran 2014 17:51 Yorum Linki
 • Merhaba Umut Kısa,
  Öncelikle başarından dolayı tebrikler, verdiğin eğitim için teşekkürlerimi sunarım. Ancak Sola Unıtas gerçekten iyi bir okul. Sıcak, samimi, dürüst, ve en önemlisi bilgi dolu. Başta sana ve Sola Unitas ailesine tekrar Teşekkürler.... Sola Unıtas tan ACC olarak çıkmayı hedefliyorum... Sizlere çok ihtiyacım var..... Ben gitmiyorum daha.... :) Sevgiler....

  yazan Yunus Emre ŞENTÜRK Çarşamba, 28 May 2014 10:36 Yorum Linki
 • Koçluk amacıyla başlamadığım bir dünyada yeni bir dünya yaratan, kalbime dokunmayı öğreten, başka yönden baktıran Banu'ya Tülin'e Şirin'e Cem'e Umut'a hatta Çiçek hanım'a çok çok teşekkürler. Artık dinliyorum insanları. Düşünüyorum. Sizi seviyorum iyiki tanıdım.4 modül bitse de kopamayız biz Sevgiler

  yazan Balkız Balam Cerrahoğlu Salı, 27 May 2014 21:49 Yorum Linki
 • İlk dort modul bitti ve asil yolculuk simdi basliyor. Yillardir aradigim seyi bulmus olmanin coskusuyla yepyeni bir benle ciktim son modulden. Benden kurtulusunuz yok , daha bir suru egitim var almak istedigim. Durmak yok yola devam. Sadece simdiye kadar olan emekleriniz icin , simdilik cok tesekkurler tum Sola Unitas ekibi....

  yazan Öznur Baran Salı, 27 May 2014 16:14 Yorum Linki
 • Koçluk 1. Modül eğitimi ile yolculugum basladı..Kayıt öncesi belki de bu yorumu okuyan 'sen' gibi bende okuyabildiğim kadar Academy ve hocaları hakkında tüm yorumları okudum..Mucizevi geldi yorumlar..Acaba? düşüncesiyle kalktım gittim Academiy e.. Kayıt yaptırırken heyecanlı,derse giderken ayrı bir heyecanlıydım..Bir kere doğada ki 'benzer benzeri çeker' yasası benzer frekansdan birçok kişiyi bir araya toplamıstı..Dersin ilk 15 dakikasında da bu ortaya çıktı..Saat 09:30 da start verip saatin 17:30 ve hatta 18:00 nasıl oldugunu zaman mevhumunu yitirdiğinizden inanın anlamıyorsunuz..Akıl & Bilim & Duygu & Profesyonellik dörtlüsü ile keyif dolu bir ders içeriği hazırlanmıs..Eğitmenimiz Banu Hanım hakkında kelime kifayetsiz..Ozetle su soylenebilir :İyi bir hoca bilgiyi zihninize ve kabinize kazıyor, unutulmaz kılıyor... Ve daha otesi iyi ve sevgi dolu bir insan..Banu Hoca basta olmak üzere,destek veren Figen Hanım'a, ders aralarımızı kek, çay ve kahve servisiyle renklendiren Çiçek'e herkese ve herkese kalpten tesekkür ederim. Yolumu aydınlatmaya basladınız 'Varolun'..

  yazan Sema Ozturk Salı, 13 May 2014 16:55 Yorum Linki
 • 1. modül tüm ekip fotoğrafımızı facebook'a koyarken yazdığım not ..... yeni bir adım yeni bir "ben"e .... kalpten teşekkürler

  yazan Gizem Erkut Salı, 13 May 2014 09:32 Yorum Linki
 • Aslında hep hissederim benim için doğru olanı... Bu kez de hissettim. Varmak istediğim yere giderken yolda SOLA UNITAS' la olmam gerektiğini. Ama bu kez beklentilerimin de üzerinde bir şey oldu.
  Herhangi bir yerde aldığınız herhangi bir eğitim , mutlaka size bir şey katıyor olacaktır. Ama Sola Unitas' ta benim için eğitim almanın ötesinde özel olan birkaç şey oldu. Onları paylaşmak isterim:
  Ait olma duygusunu yaşıyor olmak benim için çok önemlidir. Kendimi güvende hissettiğim ve ait hissettiğim nadir yerlerden biriydi.
  Aldığım eğitimin birçok materyalle harmanlanıp , farklı bir konseptle alıyor olmak , kendimi tanıma yolundaki yolculuğumda farkındalıklarımın içselleştirmesi sürecini hızlandırdı.
  Birçok kurumun vizyonu vardır ama her zaman o misyonu yürüten bir kişi yoktur. Sola Unıtas ' la bu tüm bu saydıklarımı yaşamama vesile temel neden de bu bence. Vizyonu olan , misyonu taşıyan kişinin varoluşu ve etrafındaki insanlarla bunu yürütüyor olmasıdır.
  Sevgili Umut 'un bu misyonun öncüsü olarak bir grup dinamizmi oluşturması da bu yolculuğa çıkanlara fayda olarak geri dönüyor.
  Bu değerlerle almış olduğum eğitimin , kendi işimde de beraber yol alacağım insanlara faydalı olabileceği içinde kendimi şanslı görüyorum. Her şey için çok çok teşekkür ediyorum.
  İyi ki varsın Umut ve iyi ki varsın Sola Unıtas..

  yazan Şirin Akın Tokgöz Çarşamba, 07 May 2014 19:39 Yorum Linki
 • 18 yıldır öğretmenlik yapan birini baştan çıkardınız ya, ben size ne diyeyim? Şimdi artık işim Sola Unitas eğitimi, gücüm Sola Unitas eğitimi :) Kendimi sürekli gerçekleştirmek istediklerimi hayal ederken buluyorum. Her seferinde yaptığım kendimle ilgili keşifler, bazen beni sevinçten yerimde zıp zıp zıplarken bazen de sinirlendim hatta köpürdüm. Tülinciğim ve Aslıcığım yarattığınız farkındalıklarla artık ben başka bir ben'im!
  İyi ki o gün o telefonu açmışım iyi ki Aslıcığım'ın cıvıl cıvıl sesini duymuşum, Umut'un mülakatını geçmişim ve Reyhan'a yolculuğumu sizinle başlatmışım.
  Hayatımda hep ayrıcalıklı olacaksınız Sola Unitas ailesi! Hepinizi çok seviyorum!..

  yazan Reyhan Koçyiğit Pazartesi, 05 May 2014 20:14 Yorum Linki
 • Koçluk eğitimi hakkında son 2 senedir araştırma yapıyordum ,araştırmalar ,sormalar ,akıl danışmalar derken her seferinde kafam karışıp ,düşünmeyi erteliyordum . Başvuruma o kadar hızlı ve ilgili dönüldü ki !! ilk konuşmayı yaptığımda tarih Kasım 2013 dü. Mart 2014 İzmir de yeni bir program başlıyordu. Uzun uzun konuştuk ,düşünmek için çok zamanım vardı . Ama o tarih hiç aklımdan çıkmıyordu . Mart 2014 de eğitime bir hafta kala ; bugün arayayım ,yarın mı arasam , aman boşversem mi çelişkilerini yaşarken ,Sola Unitas beni unutmamış aradı. Tülin le telefonla yaptığım görüşmeyi hiç unutmuyorum. Heyecanlı kadınım ben  Dangıl dungul bir laf etmiş olabilir miyim? Beni almayacaklar mı eğitime şeklindeki kaygılarım ertesi gün sona erdi. Kalbimi açtığım , hiç hesapsız sevdiğim arkadaşlarım oldu . Mart ve Nisan da su gibi akıp giden ,iki hafta sonu eğitimi aldık.İnanır mısınız hem eğiitimleri hem de arkadaşlarımı görmeyi dört gözle bekler oldum.Çok sarsıldığım ,eğlendiğim ,çok düşündüğüm,insanları başka bir şekilde gözlemlemeyi öğrendim. Sanki bir gözüm daha vardı ,kapalıydı. O açıldı . İlk iki eğitimi Tülin den aldım.Tülincim hem öğrettiğin, hem arkadaşlığını ve sevgini de paylaştığın için çok teşekkürler ,Her kelimeni takip ettim ,herbiri içimde bir yerde.
  “Koçluk” yolunda Sola Unitas ile yürümeye devam edeceğim. Çok teşekkürler

  yazan Hülya Çelik Pazartesi, 28 Nisan 2014 17:58 Yorum Linki
 • ''Olasılıklar Dünyası''. Bu modülden çok şey bekliyordum beklediğimden daha fazlasını buldum. Kendime dair aradığım en temel iki sorumun cevabını buldum. Bugünden sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını biliyorum artık. Ben , bu güzel güneşli günde gideceğim yere yol alırken rüzgarın ılıklığının ruhuma değdiğini, günesin sıcaklığının kalbimi ısıttığını hissedebiliyorum. Ben bugün anı hissedebiliyorum; kendimi hissedebiliyorum.
  Ben, bugün yeniden doğuşumu kucaklıyorum;sevgiyle, şefkatle...
  Yanaklardan akan bu serinlik, bilinmeyene değil. Belirli olmaya istediğim olmaya , kendi olmayı var etmeye... Aslı Aldemir, Sen, bu güne kadar gördüğüm ''İnsan Odaklı'' çalışan nadir insanlardan birisin. İnsana olan,işine olan sevgin tüm varlığına yansımış görünüyor. Ve bu yansıma senin etrafına sonsuz bir ışık saçmana vesile oluyor. Çok zarif,şeffaf ve olduğu gibi görünüyorsun.. Sen, bu dünya'ya iyi gelecek insanlardansın. İyi ki tanıdım seni , iyi ki hayatımdasın!

  yazan Şirin Akın Tokgöz Salı, 22 Nisan 2014 12:56 Yorum Linki
 • "Olasılıklar Dünyası" koçluk yoluna çok farklı bir bakış ve anlam kazandırdı diyebilirim. TA çok derin ve önemli bir konu. Keşke bu ilk aşama 5 modül olsaydı da TA yı bir modül olarak daha detaylı ele alsaydık. Yada Sola Unitas olarak Sertifikalı bir haftasonunda verilecek TA eğitimi yapılabilse..!!!
  Buarada Banu ile başladık hayran kaldık.. Tülini gördük bayıldık Aslıyla mest olduk şimdide Umutu bekliyoruz.. Duyumlar süper... Hadi bakalım...
  sevgiler herkese

  yazan Temel Hocaoğlu Çarşamba, 16 Nisan 2014 14:27 Yorum Linki
 • Tüm duyularımıza hitap eden etkili bir eğitim modeli..Bu model içinde tam yerini bulmuş, bizleri zaman zaman ağlatıp, zaman zaman kahkahalarla güldürerek öğreten, profesyonelliğini her anlamda hissettirirken dostluğu ve güler yüzü ile de kalbimizi fetheden bir eğitici. Teşekkürler Sola Unitas.. Teşekkürler Tülin..

  yazan Sema Baykara Pazartesi, 14 Nisan 2014 14:54 Yorum Linki
 • Sevgili Solaunitas Ekibi,
  Hayatıma dokunduğunuz, emek isteyen bu yolda yanımızda olduğunuz için size çok teşekkür ederim. Henüz eğitimimizin 1 ve 2. modülünü tamamladık ve Sevgili Ayça'nın ilk modülde söylediği "buradan çıktığınızda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" cümlesini gerçekliyoruz. 1. ve 2. modülde bize eğitim veren Sevgili Ayça ve Tülin'e, eğitimimizi destekleyen ve yanımızda olduğunu hissettiren tüm Solaunitas ekibine sonsuz teşekkürler...

  yazan Deniz KUŞ DEMİRAY Çarşamba, 09 Nisan 2014 15:42 Yorum Linki
 • Koçluğun Temelleri Eğitimini Banu Koç Çakan ve Tayfun Bey ile bitirdik. 37.Dönem ekibinin enerjisini bu kadar ortaya çıkmasına sebep olan samimiyetinizden dolayı ve bilgi anlamında daha ilk günden bu yolda bize atmış olduğunuz temel den dolayı minnettarım. Teşekkürler. İyi ki Sola Unitas' ı seçmişim.

  yazan Yunus Emre ŞENTÜRK Pazartesi, 07 Nisan 2014 15:15 Yorum Linki
 • 40 yıl önce su içinde başlamıştım bir yolculuğa. Yaklaşık 2 yıl önce tanıştığım ve o günden beri Şems'ini bulmuş Mevlana gibi peşinde dolaştığım ve 3 hafta önce kendi yolculuğuma başlamam için aracı olan dostluğunu açan sevgili Umut sana ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yeniden başlıyorum yolculuğuma bu sefer yeni bir SU ile. Nice yeni yolculukları paylaşmak ve yaşatmak dileğiyle ...

  yazan Taner Cukadar Pazar, 06 Nisan 2014 20:15 Yorum Linki
 • Daha yolun çok başındayım. Bu iki günlük eğitim tam da bunu anlamam içindi. Ama çok istediğim ve yürümekten emin olduğum bir yolda ilerlememi kim durdurabilir ki? Hele elimdeki harita, işinin ehli kişilerden çıkmışsa...
  Tülin sana teşekkür ederim. Hem iki gündür sayende öğrendiklerim için hem de içimde varolan gücü bir kez daha keşfetmemde, bana tertemiz bir ayna olduğun için...
  Aslında daha dörtte birini yürüdüm bu yolun ama çok eminim ki doğru eller sırtımda...
  İyi ki o gün o telefonu açmışım, Aslı'nın cıvıl cıvıl sesiyle karşılaşmışım. Umut'la, bilinen adı mülakat olan, bana göre o sıcacık sohbeti yapmışım...

  yazan Reyhan Koçyiğit Pazartesi, 24 Mart 2014 02:54 Yorum Linki
 • Sevgili Tülin, Adana' da 2 günlük eğitimimiz boyunca göstermiş olduğun ilgi ve patlaştığın güzel deneyimler için çok teşekkürler...

  yazan Alper Zırhlıoğlu Pazartesi, 17 Mart 2014 16:25 Yorum Linki
 • Sola Unıtas ailesinden biri olmak ayrıcalık mı, kesinlikle...Sevgili BANU, 2 gün gibi kısa bir sürede Adana ekibini böylesine birbirine sinerji ve sevgiyle bağlaman muhteşemdi..Bizlere verdiğin emeğe, sevgiye,samimiyete ve dostluğuna hayran olmamak mümkün değil..Benim hayatımda daima ÖZEL ve EŞSİZ varlığınla daim olacaksın..İstanbul'dan Adana 'ya benim yaşamımın en önemli çözülememiş sorununa bir farkındalık yaşatıp beni o karanlıktan çekip alan YÜREĞİ KOCAMAN ve GÜZEL KADIN BANU...teşekkürlerim yaşattığın farkındalığın yanında sönük kalsa da iyi ki tanımışım seni..İşte sıradan bir eğitimden öte insanların hayatlarına dokunacak kadar samimi, içten, dost insanları barındıran SOLA UNITAS ailesi iyi ki tanımışım sizi..Sizlerde kabul ederseniz SONUNA kadar sizinle olmak isterim..SEVGİYLE..

  yazan ÖZLEM YİĞİT SELEK Salı, 04 Mart 2014 00:10 Yorum Linki
 • Koçluk adı altında aldığımız bu eğitimde bir meslekten öte , kişisel kaynak yaratma konusunda edindiğimiz harika katkı ve insan olmak adına kendimize yaptığımız en büyük yatırımla karşılaştık. Bu bence mükemmelliğin bilimi... Tüm eğitimcilere saygı ve sevgilerimle

  yazan Hakan Urgancı Pazar, 16 Şubat 2014 23:50 Yorum Linki
 • Herkes bir gün Sola Unitas ile yolunu birleştirmeli !

  yazan Güliz Konuk Pazar, 16 Şubat 2014 23:47 Yorum Linki
 • Bu eğitimlerin sonunda zihin beden ve çevrenin mükemmel uyumunu yaşayacağınızı garanti ediyorum.

  yazan Doç. Dr. Efkan Marım Pazar, 16 Şubat 2014 23:45 Yorum Linki
 • Hayatımda dönüm noktası olduğunuz için teşekkürler. İyi ki " o telefonu etmişim , iyi ki mülakatı geçmişim"

  yazan Burcu Dilek Demir Pazar, 16 Şubat 2014 23:44 Yorum Linki
 • Siz olduğunuz gibi mükemmelsiniz. Sizi tam da böyle bu halinizle seviyoruz. Yarın da bu şekilde düşünüyor ve seviyor olacağız : ))

  yazan Aşkım Çiftçi Pazar, 16 Şubat 2014 23:42 Yorum Linki
 • Sola Unitas Ailesinin tüm bireylerine bana kattığı değerler ve farkındalıklar için çok teşekkür ediyorum. Size olan sempatim bölünerek çoğalıyor ve tüm vücudaumda en küçük bir boşluk bırakmayacak şekilde kaplıyor. Biliyorum ki bu beni iyi yapan ve benim için asla aşılamayacak bir zırh olacakç

  yazan Umay Doğan Genç Pazar, 16 Şubat 2014 23:38 Yorum Linki
 • İyi ki Sola Unitas ile çalıştım. Hayatımda bir çok şey değişti.

  yazan Meltem Sandıraz Pazar, 16 Şubat 2014 23:33 Yorum Linki
 • Merhaba,
  Yönetici ve Takım Koçluğu Eğitimini almak isteyenler Kesinlikle doğru yerdesiniz çünkü kendi sahalarında birebir uygulayıcı eğitimcilerden bu eğitimi almak çok daha verimli oluyor bilgilerinin yanısıra deneyimlerinide sınırsız paylaşan Banu Koç Çakan ve Cem Atat bana kattıklarınız için bir kez daha teşekkür ederim

  yazan Fugen Albayrak Pazartesi, 16 Aralık 2013 14:27 Yorum Linki
 • Çok alay ediyordum 'elimi çarptığın koç çıkıyor, kıpırdamamaya çalışıyorum' diye:)) 2013 Mayıs ayında aniden başladı koçluk maceram, tamamen rastlantısal olduğunu zannediyordum elbette, bilinçaltımın aslında beni bu yola sürüklediğini de NLP eğitiminde anladım. Sola Unitas, deneyimli, paylaşımcı, bilgili, şeffaf ve güçlü dostum. Sizler bundan sonra benim hayatımın en değerli yerindesiniz, hayatıma, zihnime o kadar güzel fırça darbeleri bıraktınız ki farkettim, yüzümü değişime döndüm, olgunlaştım. El attınız yenilendim, bir mesleğim vardı 'eczacı'ydım, şimdi bambaşka boyutlarla zenginleştim. Umut, Şirin, Tülin, Aslı deneyiminiz, bildiğiniz ne varsa paylaşım heyecanınız, samimiyetiniz, gülen yüzünüz ve içten dostluğunuz için çok teşekkür ederim. Peki şimdi ben sizin için ne yapabilirim?

  yazan Ebru Güngör Çarşamba, 11 Aralık 2013 11:56 Yorum Linki
 • Merhaba,
  Her zaman söylediğim gibi Sola Unitas'ta olmak cok güzeldi. Bu sefer Yönetici Koçluğu icin oradaydım hem cok keyif aldım hem de yeni bilgilerle donandım. Sola Unitas geleneği ve ya felsefesi olan "sınırsız bilgi paylaşımı" yine inanılmazdı ve bu eğitimde bilgisini ve tecrübelerini bizimle paylaşan Banu Koç Çakan emeğine bilgine nefesine yüreğine sağlık Cok Teşekkür Ederim

  yazan Fugen Albayrak Pazartesi, 09 Aralık 2013 13:35 Yorum Linki
 • Hayatımız ilişkilerimiz üzerine kuruluyken, ne kadar sağlıklı ilişkiler kurabiliyoruz? Sağlıklı ilişkiler nasıl kurulur?, "Ben nerede hata yapıyorum?" , "Bir ilişkiye ne katıyorum, ne alıyorum?" "Mutlu ilişki var mı?" gibi bir çok sorunun cevabını, öğrenmek istiyorsanız, eşsiz anlatımı, tatlı dili ve güler yüzü ile derslere enerji katan Dünya tatlısı Aslı'yla İlişki Koçluğu Eğitimini şiddetle tavsiye ediyorum :) Farkındalıklarla değişim başlar....Değişmeye hazır mısınız??

  yazan Pınar Tanglay Pazartesi, 09 Aralık 2013 02:06 Yorum Linki
 • Sevgili yeni ailem,
  Aidiyet duygusu önemlidir benim için. Bir yere ait olma, kendini bir yere ait hissetme güçlü bir duygudur. Kolay kolay inşaa edemezsiniz bu duyguyu. Heyecan yaratır, güçlü hissettirir, samimidir, içtendir, parçandır. Yeni yolculuğuma heyecanla başlarken bu duyguları bu kadar kısa sürede hissedeceğimi düşünmezdim. Başlangıçta eğitim seçimimi yaparken burada yorumlardaki içtenlik ve samimiyet beni çok etkilemişti. Umut'la konuşarak vermiştim kararımı, kişilikli adam, ne yaptığını ve yaptığı işe ne kadar inandığını gözlerinde görmüştüm. Ama ekibini de tanıdıktan sonra herbirinden öğrenecek çok şey olduğunu da ayrıca öğrenme fırsatı buldum. Teşekkür ederim Ayça, teşekkür ederim Didem. Ankara'da daha henüz ilk modülü yaşadık ama şimdiden bir aile olduk. Hem de çok sevimli bir aile. Hayatım boyunca aldığım pekçok eğitimle kıyasladığımda bitmesini hiç istemediğim bir ikinci eğitimim olmamıştır. Enerjinize, heyecanınıza sağlık. Yarattığınız ortam için hepinize teşekkür ederim. Yolculuğumuza beraber başladığımız 30. Dönem Ankara Koçları; enerjiniz ve paylaştığınız samimi duygular için sizlere de teşekkür ederim. Benim için çok değerlisiniz. Kalbinizden geçen, hayal ettiğiniz yolculuğu yaşamanız dileğiyle...

  yazan Ömer EFE Perşembe, 05 Aralık 2013 16:00 Yorum Linki
 • Sevgili Sola Unitas Ailesi, Sevgili Aslı ve Şirin
  NLP practitioner eğitimi ardından duygularımı paylaşmak istedim. Kendi yaptığım kısa araştırmaların sonucunda NLP hakkında kısada olsa bilgim vardı ve merak ediyordum. Eğitim içerik olarak çok hafif olmamasına rağmen siz o kadar keyifli ve eğlenceli hale getirdiniz ve o kadar güzel anlattınız ki oluşan o güzel ve olumlu duygularla konuları çok iyi öğrendim. Ayrıca öğrendiklerimizi nasıl kullanacağımız konusunda net açıklamalarınız ve yaşadığınız tecrübelerinizi bizimle paylaşmanız çok etkileyiciydi. Çok teşekkürler Sola Unitas Ailesi,Çok teşekkürler Şirin, Çok teşekkürler Aslı yüreğinize sağlık

  yazan Nuri Babayiğit Çarşamba, 04 Aralık 2013 23:05 Yorum Linki
 • Sevgili Aslıcım, lisans/lisansüstü eğitimlerimden sonra ilk defa bir eğitimden sayende yeni bir paye ile çıktım. Artık hemcinslerime en iyi ilişki modelinin pis adamlardan uzak durmak olduğunu aşılayabilirim ;))
  Şaka bir yana, senin harika anlatımın ve deneyiminle birlikte arkadaşlarımızın katkılarıyla daha da zevkli olan bu eğitim için içtenlikle teşekkür ederim.

  yazan Ebru Güngör Çarşamba, 04 Aralık 2013 11:37 Yorum Linki
 • Sevgili Sola Unitas Ailem, geçtiğimiz hafta sonu 2013 eğitim paketimin son aşaması olan İlişki Koçluğu eğitimini Aslı Aydemir Hanımdan aldım. Hayatımızı en derinden etkileyen ilişkileri konu alan bu önemli eğitimi entelektüel bilgi birikimi, yerinde ve açıklayıcı örnekleri , akıcı sunumuyla aktaran ve duygu dünyamda kalıcı değişimlere neden olan Aslı Hanıma çok teşekkür ediyorum.
  Sola Unitas başta Umut Bey olmak üzere tüm eğitimcilerinin sahip olduğu güçlü evrensel bilgi birikimlerinin yanı sıra deneyimlemelere, örneklemelere, atölye çalışmalarına verdiği önem nedeniyle aynı konuda faaliyet gösteren bir çok okulun çok önünde. Faaliyetlerini yalnızca bir iş olarak yapmıyor, insanımızın gelişimine katkıda bulunmak amacına uygun olarak gerçekleştiriyorlar. İyi ki yaşamın akışı sizlerle tanışmama neden oldu, iyi ki varsınız, bana kazandırdığınız her şey için hepinize çok teşekkür ediyorum.
  Sevgi ve saygılarımla,

  yazan Ferhan Durak Çarşamba, 04 Aralık 2013 10:43 Yorum Linki
 • Yaşam Koçluğu ; 2000 li yılların başlarında duyduğum fakat Türkiye’de kabul göreceğine pekte inanmadığım meslekti bu sebeple tarafımdan rafa kaldırılmıştı. Sonra zihnimde bir kitap projesi parladı. Onunla ilgili araştırma yaparken Yaşam Koçluğu ile tekrar karşılaştım. Bu sefer deneyeceğim dedim hem kendimi geliştirmek hemde kitaba altyapı oluşturmak adına girdim bu serüvene. Çok ta umutlu değildim başlarda. Fakat daha ilk modülün ilk günü farkındalıkla çıktım eğitimden. O kadar çok şey öğrenmiştimki. Devam etmeye karar verdim. Her gittiğimde daha da çok şey öğrendim. Hatta Koçluk Yapmayı düşünür hale geldim. Sola Unitas ailesi öyle güzel bir aile ki birden kendinizi o aileden hissediveriyorsunuz. Hem eğitim teknikleri olsun hem samimi yaklaşımları olsun doğru yerde olduğunuzdan emin oluyorsunuz. Sizi seviyorum Sola Unitas ailesi iyi ki yollarımız kesişti. Artık daha az yargı ile bakıyorum hayata ,teşekkürler :)

  yazan Seda Akyol Salı, 03 Aralık 2013 18:03 Yorum Linki
 • Sevgili Sola Unitas Ailesi, Sevgili Aslı...
  İlişki koçluğu eğitimi ardından duygularımı paylaşmak isterim...
  İçerik olarak ağır bir eğitim olmasına rağmen değişik dinamiklerle eğlenceli hale getirdin.
  Belli ki bu eğitim için koçluk tecrübeniz üzerine hem bilgi hem materyal olsun bayağı bir araştırma yapılmış bayağı bir emek sarfedilmiş... Bunları bize sunduğunuz için tekrardan teşekkür ederim. Bildiğimiz koçluk araçlarını başka argümanlarla harmanlayarak, bize nasıl uygulayacağımız pratiğini sunman ayrıca güzeldi. Yüreğine sağlık. Çok teşekkürler

  yazan Erdem Demirci Salı, 03 Aralık 2013 17:05 Yorum Linki
 • Sola Unitas'ın değerli koçları ve eğitmenleri. Sizden aldığım yaşam ve yönetici koçluğu eğitimlerinden sonra hepinizin yeri benim için zaten ayrı ama bu hafta sonu aldığım ilişki koçluğu eğitimi gerçekten bunu daha da bir pekiştirdi. Sevgili Aslı bir insan eğitime böyle mi hazırlanır ya :)gördüğüm en sürprizli ve eğlenceli eğitimlerden biriydi. Özelliklede ilişki gibi hayatımızın her noktasında her anında varolan bir konuda bu kadar dürüst ve içten bir şekilde bizimle bilgini paylaştığın için çok teşekkürler. Yani bu eğitimi ben verseydim kesinlikle böyle verirdim dedirttin bana :) Çok teşekkürler. İçim çok rahat bir şekilde herkese bu eğitimi tavsiye ederim koç olsun olmasın herkesin ilişkileri birde Aslı'dan dinlemesi gerekiyor bence. Çok teşekkürler

  yazan Güzin Belli Salı, 03 Aralık 2013 16:09 Yorum Linki
 • Koçluk eğitimini almaya karar verdiğimde bir süre araştırma yaptım.. etrafımda bu işle ilgilenen birileri olmaması sebebi ile internet üzerinden araştırmalarıma yoğunluk verdim.. bu eğitimi veren pek çok okul vardı ama en çok Sola Unıtas ve eğitmenleri hakkında yazılan yorumlar dikkatimi çekmişti.. web dünyasının içinden biri olarak aslında insan okul ve eğitmenler hakkında yazılan şahane yazıları görünce düşünmeden edemiyor, yazılan tüm yorumlar gerçekmi yoksa yoksa yoksa?!! Eğitim süresince sezgilerimizi de kullanmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördüğüm sevgili okulumu, sezgilerime güvenerek ziyaret ettim ve daha ilk görüşmede dedim ki "evet işte bu okul" ve gördümki yazılan tüm yorumlar gerçek hatta az bile.. Profesyonelliği insancıl olmakla mükemmel şekilde buluşturan bu okulun bir parçası olmaktan son derece memnunum.. Özellikle benim için önemli olan diğer özellik ise eğitime gelen diğer arkadaşlarımında hepsinin birbirinden şahane olması, hepinizi seviyorum:) Hala kendinize bizler gibi okul mu arıyorsunuz? Bizler bulduk, işte siz de buldunuz hoşgeldiniz:)

  yazan Arzu Masal Perşembe, 28 Kasım 2013 23:28 Yorum Linki
 • Yaşamımızda tesadüf diye adlandırılan durumlar olur. Tesadüflerin o an gelişimimiz amaçlı bize sunulan fırsatlar olduğuna inanırım. Yani zaman zaman karşımıza o an ihtiyacımıza uygun koşullar çıkar. Biz de bu fırsatlardan ya yararlanmayı seçeriz ya da bilinçli/bilinçsiz görmezden geliriz. Benim de Sola Unitas’la karşılaşmam böyle bir tesadüf sonucu oldu. Ve ben de bu karşılaşmayı kazan kazan mantığı ile fırsata çevirmeyi seçtim. Ve sonuçta doğru bir karar aldığımı gördüm. Tüm eğitimler çok verimli geçti. Eğitmenimiz olan Umut olağan üstü koordinasyonu ile tüm bilgileri sevgiyle aktardı. Yaşamda mucize olarak göreceğimiz, asla yapamayız diyebileceğimiz yönlerimizi ortaya çıkartacak egzersizler yaptırdı. Yalnızca olağanüstü farkındalık yaratan bu egzersizler için bile eğitimlere katılmaya değer. Eğitim alan grubun da uyumluluğu işin bonusu oldu. Başta tüm mütevaziliği ile eğitim veren Umut olmak üzere her eğitimde bizimle olup, pozitif katkıda bulunan Tülin’e ve tüm Sola unitas ailesine çok çok teşekkür ediyorum. Aslında bu eğitimden önce her zaman teşekkürle andığım alanında çok iyi olan eğitmenlerden iyi eğitimler almıştım. Sola Unitas da bu eğitimlerle benim için teşekkürle anacağım kurumlar arasına katıldı. Umut’ta teşekkürle anacağım eğitmenler arasında yerini aldı. Tekrar teşekkürler. İyiki varsınız, iyiki sizleri tanıdım.

  yazan Bilnur Al Perşembe, 28 Kasım 2013 23:24 Yorum Linki
 • Hayatımda aldığım en keyifli eğitimdi, eğlenceli, düşündürücü bir eğitimdi. ICF okulları arasında en doğru seçimi yaptığımı kolayca anladım diyebilirim. Herkese tavsiye ederim. Özellikle bana sorulan sorular ve içselleştirme çok yüksekti. İnsan kaynakları alanında bir çok profesyonelin bu eğitime katılması kendi sektörüm için çok faydalı olacaktır. Teşekkürler Sola Unitas, Umut, Aslı, Şirin, Tülin ve Ayça.

  yazan Simay Demirtepe Cuma, 15 Kasım 2013 14:22 Yorum Linki
 • İzmir'den yazıyorum. 9-10 Kasım 2013 tarihlerinde Sayın Aslı Hanımın vermiş olduğu NLP Eğitimine katıldım. Çok memnun kaldım. Çok başarılı bir eğitim oldu benim için. Öncelikle Sayın Aslı Hanıma daha sonra da firmanıza teşekkürlerimi bildirmek istiyorum.

  yazan Dilek Bingöl Perşembe, 14 Kasım 2013 17:31 Yorum Linki
 • Kişisel gelişimim yolunda ilerlerken doğru adresi araştırmalarım sonucunda tanıştım Sola Unitas'la.. Yaşam koçluğu eğitiminin 1. modülünde tam tabiriyle bana kamyon çarptı ve 3. modülün sonuna kadar yoğun bakımda ilerledim.. kendim hakkında herşeyi bildiğini düşünürken 36 yaşında yeniden tanıştım kendimle.. Bu yolculuğumda bana eşlik eden ve bana çarpan o kamyonun şöför koltuğuna beni yavaşça geçiren Umut hocaya sonsuz teşekkür ederim. Kalıtsal Aile travmaları ise ufkumu açan ve neyi neden yaptığımızı öğrendiğimiz bir eğitim oldu. Eğer kendiniz ve çevrenizdekiler için güzel birşey yapmak istiyorsanız mutlaka bu eğitimleri almanızı tavsiye ederim. Sevgilerimle

  yazan Elçim Çol Salı, 05 Kasım 2013 13:50 Yorum Linki
 • Yasam koclugu egitimini Sola Unitas'tan aldigim icin hem cok sansliyim hem de mutluyum. Ilk secme nedenim bazi onemsedigim kriterleri buldugum icin mesela attigim her emaile aninda geribildirim aldim bu beni etkilemisti ,egitimlere katildiktan sonra da yanilmadigimi anladim Sola Unitas inanilmaz enerjik , profesyonel ve bir o kadar da sosyal sorumluluk bilinci olan bir ekiple hizmet veriyor Ben bu ekipten ayrilmamak icin muzmin bir katilimci olmaya adayim bir insani mutlu eden olgulardan biri de dogruyu dogru zamanda ve dogru yerde yaptigini anlamak hissetmektir Mutluyum Bunu icin tekrar cok Tesekkur Ederim Sola Unitas

  yazan Fügen Albayrak Perşembe, 31 Ekim 2013 12:23 Yorum Linki
 • Sola Unitas kanalıyla edindiğim koçluk eğitim deneyimimi 4 yıllık lisans, üzerine 4 yıla yakın süren yüksek lisans deneyimim ve 10 yılı aşkın iş hayatım ile kıyasladığımda beni bu kadar besleyen, geliştiren ve bu kadar etkin bir başka deneyim hatırlamakta zorlanıyorum. Kendime dair yaptığım en önemli yatırımlardan biri olduğunu düşünüyorum ve şiddetle ilgilenen herkese tavsiye ediyorum. Eğitimci kadrosunun son derece uzman, profesyonel olduğunu hissetmek ve aynı zamanda arkadaş olabilmek de son derece güven veriyor. İyi ki Sola ekibi ile yolum kesişmiş :) Esra Erdem

  yazan Esra Erdem (İnsan Kaynakları - Kimberly Clark) Perşembe, 31 Ekim 2013 12:21 Yorum Linki
 • Bundan yıllar önce kendimle ilgili keşifte bulunmak için bir yolculuğa çıktım. Yolculuk sırasında kendime farklı farklı rehberler seçtim ve o rehber ile keşiflerim daha kolay ve zevkli hale geldi. Son iki aydır yanımda olan rehberim Sola Unitas onlarla bu yolculuk benim için inanılmaz heyecanlı bir hale geldi. Yaptığım keşifler daha bir renklendi. Sadece kendimle ilgili değil hayatımdaki kişiler ile ilgili de birşeylerin farkına varmama neden oluyorlar. Bunun için Sola Unitas'a buradan bir kez daha teşekkürler ederim.

  yazan Esra Salihreisoğlu Çarşamba, 30 Ekim 2013 10:31 Yorum Linki
 • Geçen hafta yönetici koçluğu eğitimini de aldım. Umuttan sonra o enerjiye neyle tam olarak karşılaşacağımı bilemzken Banu sevimli, sıcak haliyle 'meraba' dedi. Onun da gözlerindeo müthiş enerjiyi gördüm. Cem zaten adamımız.. :) Ona diycek bişey bulamıyorum. '' Bizden'' diyebiliyorum....:) Ders başladıktan sonra bunların hepsi seçme diye düşündüm.... Hepiniz harikasınız. Sola Unitas başarısını sizler gibi eğitmenlerine borçlu. Başarılarınızyükseltirken hep böyle mutlu olmanız dileğiyle... Sizi seviyorum...

  yazan Neslihan Sevinç Perşembe, 03 Ekim 2013 14:41 Yorum Linki
 • Tek kelime yeterli mi bilmiyorum; harikasınız. Galiba yetmedi. Aldığım en eğlenceli en verimli eğitim oldu. Teşekkürler.

  yazan hikmet yıldız Çarşamba, 02 Ekim 2013 23:06 Yorum Linki
 • Yönetici ve Takım koçluğu çalışmaları ile içimizdeki karadeliklerden bir veya birkaçına sayenizde diğerlerinde olduğu gibi yine ve yeni bir yolculuk yaptık. Temeli ve detaylarda yatan incelikleri bize yaşatarak vermekteki ustalığınız için tüm SOLA UNİTAS takımına teşekkürler.

  yazan Gülbin GÜRDAL Çarşamba, 02 Ekim 2013 16:10 Yorum Linki
 • IAC,ICF,NLP Practitioner, Master Practitioner derken benim için yola çıkış amacım olan Yönetici Koçluğu ve Takım Koçluğu eğitimlerini de tamamlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Son iki eğitim, tamamlayıcı ya da bütünleştirici etken olmaları sebebiyle benim için güzel bir tecrübeydi.
  Koçluğun Cem Yılmaz'ı Sola Unitas CEO'su Umut Kısa ise, eğitimlerin CEM ' i ( Coaching Extraction Manager) de tabiki CEM ATAT... Tabii bu doğaçlama markadan çok daha fazlasını hakediyor. Yönetici ve takım koçluğuna geçişte içinizdeki karmaşıklığı "söküp", potansiyel koçluk mekanizmasını "ortaya çıkaran" Cem'e ayrıca teşekkür etmek isterim. Bu arada Yönetici Koçluğu perspektifini bir tablo misali beyninizin ön duvarına "çakan" BANU'yu da unutmamak lazım. Bu resim artık düşmez Banu'cum. Sana çok daha farklı bir teşekkür borçluyum. Süpersin.

  Sola Unitas Ailesi ve tabiki ve de tabiki benimle bu yolculuğa çıkan "Eğitim Arkadaşlarım"(F,S,N,J,P,C,E,A,G,L,T,Y,B,H,O ..... ), hepiniz çok ÇOK çok seviyorum...

  yazan ERDEM DEMİRCİ Çarşamba, 02 Ekim 2013 14:04 Yorum Linki
 • Bundan 2 ay önce ya biz koçluk yapabilir miyiz ki,nasıl olacak ,ne yapıcaz,soru soramıyorum ben dahalardan bugün yaşam koçu da olurum yönetici koçu da olurum diye o kapıdan çıkabiliyorsak bu sizin sayenizde Sola Unitas ailesi. Hepsi birbirinden daha değerli ve yapıcı olan bir ekip varken karşımda zaten başka bir eğitim kurumu araştırmanın gereği olduğunu sanmıyorum koçluk serüvenimde. Banu,Cem ve tabi ki Umut dürüst ve yapıcı tavırlarınız için bu işi doğru yapmamızı belki de bizden daha çok önemseyerek bu mesleği yücelttiğiniz için teşekkürler. Sizleri gördükçe insanın bu mesleğe saygısı da sevgisi de daha çok artıyor. Kim bilir belki birgün bu verdiğiniz sonsuz destekle sizin koçunuz olurum:)) Herşey için teşekkürler

  yazan Güzin Belli Çarşamba, 02 Ekim 2013 09:29 Yorum Linki
 • Kendi yolculuğumda farkındalığımı arttırmak için başladığım koçluk eğitimlerinden koçluk da yaparım diye çıkmamı sağladığınız, bilginizi, tecrübenizi, enerjinizi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler Sola Unitas ailesi. Veee tabi ki Umut :) bize umut verdiğin , hem eğlendirip hem düşündürdüğün, farkındalığımızı çoooook arttırdığın için binlerce teşekkürler. Yola sizinle çıktığım için çok şanslıyım. Bu daha başlangıç eğitilmeye devam tabii ki ;)

  yazan Yıldız ZAKUT ALTINMEKIK Cuma, 13 Eylül 2013 19:15 Yorum Linki
 • Umut sana ve ekibine söylenecek, sizi diğer eğitmenlerden kurumlardan ayıran o kadar çok şey varki benim gözümde hangi birini yazayım. Emeğiniz,ilginiz,tutumunuz ve herşeyden önce bize kattığınız değer için çok teşekkürler. Duvara çarptık mı çarptık ama o duvarı tanımamızı da kabul etmemizi de sen sağladın.şu an etrafımdaki olaylarada ,konularada, insanlarada farklı bir gözle bakıyorum sayende. Sen bu 3 modüllük görüşmemizin sonunda yeni kazandığın ailenden ne bekliyordun bilemiyorum ama aklımda en çok kalıcak olan cümlenle bitirmek istedim. Umutcum ' Paylaşımın için çok teşekkür ederiz ' :)

  yazan Güzin Belli Pazartesi, 09 Eylül 2013 21:44 Yorum Linki
 • Benim yeni ailem.... Başka türlü tanımlayamadım. Çünkü, bir anda hepimiz birbirimizi sevdik...1. modülün 2. gününde kabak çiçeği misali hepimiz açtık kendimizi döktük ortaya. Nasıl olur diye çok düşünmeye gerek yok aslında ...Orada olmak, yaşamak lazım..:) ''Aydınlanma Dönemi'' diye nitelendirebileceğim döneme kocaman sevgi dolu insanlarla girmiş bulunuyorum....Reisimiz :) Umut yolun başındaadeta yollarımıza güller dökerek bizi ilerletiyor. 3. modülü heyecanla bekliyorum. İç dünyamdaki aydınlanmayı tam anlamıyla tamamlamak, bir an önce koçluk deneyimlerime başlamak istiyorum. Ve bunu burada sizlerle birlikte başaracağıma eminim. Sizi seviyorum Umut ve kabilesi.... :) Hepinize teşekkür ediyorum....

  yazan Neslihan Alemdar Pazar, 25 Ağustos 2013 00:42 Yorum Linki
 • Profesyonel Koçluk Eğitimi 1. modülde gerçekten duvara çarptırdığın, elimize anahtarları ve kitapları verip "asıl koçluk eğitimi iki eğitim arasındaki süreçtir" dediğin için , inanılmaz enerjin, pozitifliğin yepyeni bakış açıları kazanıp, farkındalığımızı arttırma yolunda çok doğru bir rehber olduğun için çok teşekkürler Umut ve Sola Unitas ailesi. 2. Modül eğitiminden cebimde yepyeni bakış açılarıyla ve huzurla ayrıldım. Sola Unitas sayesinde; Hayat şu an kocaman, harika bir laboratuar benim gözümde (laf aramızda çok eğlenceli). 3. modül için taa uzaklardan uçarak, koşarak geleceğim kesin ;)

  yazan Yıldız Zakut Altınmekik Salı, 20 Ağustos 2013 22:21 Yorum Linki
 • Aldığım en farklı en eğlenceli bir o kadar da değerli bilgileri barındıran bir eğitim. Tüm sınıfın dikkat seviyesini her daim en üst seviyede tutabilen Umut Hocam harikasınız. 1. Modülde kafamı karıştırdığınız ve 2. Modülde bu karışık kafayı tamir ettiğiniz için çok ama çok teşekkürler. Çılgınlar gibi eğlenerek öğrenme fırsatı veren Sola Unitas Ekibine sonsuz teşekkürler 3. Modülü dört gözle bekliyorum

  yazan Fügen Albayrak Pazartesi, 19 Ağustos 2013 15:46 Yorum Linki
 • Kendini daha iyi tanımak, çevresindekilerle daha kaliteli ilişkiler kurmak, diğer insanlara destek olmak, profesyonel ve/veya amatör Koçluk yapmak isteyenler için harika bir seçim.
  Eğitmenimizin Umut Kısa'nın pozitif enerjisi ve paylaşmaya açık açık yapısıyla başta ben olmak üzere gurubumdaki tüm arkadaşlarımın geliştiğini, değiştiğini görebiliyorum.
  Hayatlarımızda anlamlı ve olumlu değişim yaratmamızda yol göstericimiz olan Umut Kısa'ya çok teşekkür ediyorum.

  yazan Mutlu Koçağra Pazartesi, 19 Ağustos 2013 14:16 Yorum Linki
 • Düşündürerek ve de "eğlendirerek", teorik bilgiye zemini usul, usul hazırlayan :
  Böylece bilgiyi sadece zihinlere değil, bunu hayata geçirecek olan bedenin her hücresine yerleştiren,
  Kutu dışı düşünmeye teşvik eden,
  Düşünceleriniz ve zihninize almayı seçeceklerinizde , ve bilgiyi özümseme sürenizde size alan ve zaman tanıyan
  Fark yaratan.
  Bir eğitmen. Yaşam Koçu. Güzel İnsan. Sevgili Umut.
  Ve birbirlerinin aynası Sola Unitas'ın tüm eğitmenleri.
  Doğru adreste, emin ellerde, keyifli bir yolculuktayım.
  Teşekkür ederim.

  yazan Eda Pazartesi, 19 Ağustos 2013 13:26 Yorum Linki
 • "Gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklersen gerisi de öyle devam eder" derler. İlk düğmeyi doğru iliklemek gibi, ilk adımı doğru atmak da çok önemli…
  Eğitim tarzınız, eğitimci yaklaşımınız, gözlemleriniz, içinizde biriktirdiğiniz hazineyi yerine göre sunuş tarzınız, eğitim odaklı olmakla birlikte kişilere kişi olarak verdiğiniz değer ve sizlerden eğitim alan hemen hemen herkesin söyleyeceği bir çok nedenden dolayı doğru adımı attığımı bana fazlasıyla hissettirdiğiniz için sizlere ve eğitim boyunca çok güzel paylaşımlar yaşadığımız, beraber yol aldığımız grup arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Daha çok kereler yolumuzun kesişmesi dileğiyle…Sevgiler,

  yazan Esra Sal Cuma, 16 Ağustos 2013 19:03 Yorum Linki
 • Doğru adres, muhteşem bir enerji, profesyonel yaklaşım ve UMUT :) Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri koçluk eğitimi almak olduysa, daha da doğru karar bu eğitimi Sola Unitas'tan almak oldu. Başka yer aramaya gerek yok :)) Çok teşekkür ediyorum sevgili Umut, bana önce kendimi tanıttığın sonra cesaretlendirdiğin için...

  yazan Aslı Kılınç Pazartesi, 05 Ağustos 2013 17:09 Yorum Linki
 • “ Kendimi hiçbir eğitimde bu kadar aktif, dinç ve enerji dolu hissetmemiştim. Beklediğimin çok çok ötesinde, hiçbir saniyesini kaçırmamak için tüm dikkatimle dinlediğim ve içinde %100 varolduğum bir deneyimdi. Bir yandan da son derece eğlenceliydi. Eğitime kayıt olmadan önce doğru bir seçim yapıp yapmadığıma dair kaygılarım vardı ancak eğitimin ilk birkaç dakikasından sonra verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu anladım.

  Umut Bey ve ekipteki tüm eğitmenlerimize koçluk yolculuğumuzda bize rehberlik ettikleri ve hayatımıza böylesine anlamlı bir değer kattıkları için gönülden teşekkür ederim.”

  yazan Esra Erdem Pazartesi, 29 Temmuz 2013 12:57 Yorum Linki
 • Koçluk Eğitimi için katıldığım eğitimde; o güne kadar aslında bildiğim ve kullandığım iletişim yollarından tamamen farklı ve kişiye odaklı bir iletişim becerisi olduğunu öğrendim. Bu benim için oldukça farklı bir farkındalık oldu ve bugün kendimi pek çok açıdan incelerken buldum. Hem kendimi yeni bir açıdan geliştirirken, bir yandan da eğitimin hayatıma kattığı yeni değerlerle küçük adımlar atmaya çabalıyorum.
  Umut'un iki gün boyunca hiç değişmeyen yüksek enerjisi, kişilere ve durumlara yaklaşımında gösterdiği olumlu kavrayışla etkin iletişimi ve ortamda yarattığı güvenilir sinerji hepimizi çok etkiledi. Tüm bu sebeplerle Umut'a ve Sola Unitas ailesine teşekkür ediyorum. Katılma fırsatı bulduğum için mutluyum ve diğer eğitimleri sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyorum.
  Sevgi ve Saygılarımla....
  SEMA

  yazan Sema Yıldırım Çarşamba, 24 Temmuz 2013 11:18 Yorum Linki
 • Sadece anlattiklarinizla degil.. üçünüzün yaptiklariyla. Ya da yapmadiklariyla Ben bir insann sevgisi, ben bir kendine saygi, ben bir dogal mutluluk gordum bakislarinizda.
  Sonuclari gordum. O sonuca giderken ki odagi. Ama sakinligi, tevekkulu, tevazuyu
  Hepsinin birlestigi kelime ben de sadelik
  Sade bir meslek yasam koclugu. Kendinle ve kendin olmakla ilgili
  Ben açmışım bugune dek bu ise. Neye aclik hissettiginin pek de farkinda olmayan. simdi ise, bir aska gecis var icimde. Nedeni sadece "ben" olan.
  Tesekkur ederim

  yazan Eda Hotman Salı, 23 Temmuz 2013 17:55 Yorum Linki
 • Uzun zamandır Koçluk Eğimine katılmayı arzu ediyordum. Hayallerimin beni böylesine bir içsel keşfe götüreceğini tahmin bile etmemiştim. Katıldığım eğitimlerden sonra aileme ve dostlarıma büyük bir arzuyla yaşadıklarımı anlatırken bu defa susmak, daha ilk modülde yaşadığım bu muazzam keşfin tadını çıkarmak istedim. Büyük bir merakla ve heyecanla 17-18 ağustosu bekliyorum. Umut Hocam ve Sola Unitas Ailesi her şey için sonsuz teşekkürler, sizi tanıdığıma çok mutlu oldum.
  Sevgiler

  yazan Emel GÜREL Pazartesi, 22 Temmuz 2013 18:09 Yorum Linki
 • "Umuda yolculuk"ta bindiğim bu gemide rotamı çizmeme yardımcı olan UMUT Bey ve ŞİRİN Hanım`a çok teşekkür ederim. Yolunuz açık olsun.

  yazan Gülay Kıhtır Salı, 16 Temmuz 2013 14:49 Yorum Linki
 • yıllardır pek çok eğitimde pek çok eğitmen görmüş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki koçluk eğitimi gördüğüm en eğlenceli aynı zamanda da en fazla bilgi ve heyecan veren eğitimdi. Hem kendini geliştirmek isteyenler hem de yeni bir meslek edinmek isteyenler için dört dörtlük bir seçim.

  yazan seda ortay Pazartesi, 15 Temmuz 2013 12:17 Yorum Linki
 • Sana bir anahtar veriyorum... tüm kapılar açılır mı bilinmez... ama anahtar senin ve açılmaya aday tüm kapılar da... açmaya doğru attığın her adım da... 4 haftanın keyfi ve değişimin heyecanı tarif edilmez,yaşanmalı...şimdi cebimizde biriktirdiklerimizi değerlendirme zamanı. Umut Hocam,bilginizi maksimum düzeyde paylaştığınız, dolayısıyla bilginin değil bilgeliğin önemini birebir yaşattığınız için sonsuz teşekkürler... Şirin Hanım'a da elbette... Bununla birlikte çok güzel arkadaşlar kazandım bu süreçte ve bir de kıymeti paha biçilemez bir anahtar ;) sevgiler...

  yazan Tuğba SÖNMEZ Pazar, 14 Temmuz 2013 22:29 Yorum Linki
 • Kendimizle ve çevremizle barışıklığımızı artıracak bir çok öğretiyle tanıştım, bunlardan en etkini "Kalıtsal Aile Travmaları-Aile Dizimi". Kütüphanemizin tozlu raflarında kalmış travmatik fotoğraflarımızı bu kadar hızlı ve kalıcı olarak değiştirebilen başka bir yöntem olamaz. Tabii Sevgili Umut Hocamızın fevkalâde yönlendirmeleri, akla hayale gelmeyen yerinde, tabiri caizse "Cuk Oturan" soruları, sakin , huzur veren yumuşak sesiyle.
  Her şey için tekrar çok teşekkürler, herkese tavsiye ediyorum.
  Sevgi ve ışıkla kalın.

  yazan Ferhan Durak Pazartesi, 08 Temmuz 2013 09:35 Yorum Linki
 • Bu hafta cok ciddi bir şekilde ticarete atıldım. Bu bir değişim midir? Siz karar verin. Mesleğim için girdiğim bu eğitimlerde değişimi sağladığıma inanıyordum ama değişim devam ediyormuş. Teşekkürler.

  yazan Ekrem ÖZKAN Perşembe, 04 Temmuz 2013 11:41 Yorum Linki
 • 22-23 haziranda aldığımız 3. modül ile Umut ile olan eğitimlerimiz de bitti. Her eğitim bitişinde Umut bize ''ne ile gidiyorsunuz'' diye soruyordu. Ben de her seferinde kafamda büyük soru işaretleri olduğunu söylüyordum. Yorum yazmam da zaten bu yüzden gecikti. Sindirmem zaman alıyor demiştim. Eğitime başlarken kendimi aşmam gerekiyor demiştim ama şunu gördüm ki kendim olmam yetecek bana. Bu farkındalığı yaşattığın için Umut özellikle sana çok teşekkür ediyorum. Ama grup arkadaşlarım Gülay, Yıldız, Tuğba, Nurgül, Seda, Esra ve tabiki Ekrem'i de unutmamalıyım. Herkese farkında olarak ya da olmadan yaptıkları için teşekkürler.....

  yazan Dilara Kasil Salı, 02 Temmuz 2013 10:36 Yorum Linki
 • Hepinize Merhabalar,
  Koçluğun üçüncü modülünü de keyifle bitirdik. Üstadımız Umut Bey ile birlikte yaptığımız müstesna koçluk görüşmeleri, Koç adayları olarak birbirimizle yaptığımız seanslar eşsizdi. Çok şey öğrendiğimizi eve gelip üzerinde düşündüğümde daha iyi anladım. Ünvanı ağızları dolduran kurumlardan eğitim alabilirsiniz, ama böyle çok ve kaliteli uygulamayı, sıcak duyguları, eşsiz paylaşımları, içtenliği bir arada bulmanız olanaksız. Neyse ki benim için bilgi ve dostluk dolu yedi gün daha var çok şanslıyım. Bunca kurum arasından Sola Unitas'ın nasip olması tesadüf olamaz, şükürler olsun. Teşekkürler dostlar, hepinize.
  Sevgi ve ışıkla kalın...

  yazan Ferhan Durak Salı, 02 Temmuz 2013 10:34 Yorum Linki
 • Koçluğun ikinci modülü, Aile Diziminin birinci günü tamamlandı.Mükemmel bir sunum, mükemmel bir eğitimci ile bu yaşta bile öğrenmek çok kolay ve zevkli.Tüm yaz hafta sonlarımı vermeme rağmen bu kadar mutlu olacağım aklıma gelmemişti.Çok teşekkür ederim Umut Bey, ağzınıza , yüreğinize sağlık.

  yazan Ferhan Durak Pazartesi, 17 Haziran 2013 15:34 Yorum Linki
 • Bugünkü eğitim tam kişisel misyonumu tamamlamama sepep oldu. Hayal ettiğim Türkiye'yi grubumuzda gördüm. Bu kadar farklı insan bu kadar mı birbirine yakın olabilir. Herkesin hareketi düşüncesi doğru. Yanlış bir şey yok. Bu olay genişlediği alandaki tüm insanları mutlu edecek. Teşekkürler.

  yazan Ekrem ÖZKAN Pazar, 09 Haziran 2013 20:56 Yorum Linki
 • Merhaba, iş tempom o kadar yoğunki , hafta sonlarım bile çok dolu... ama yoğunluk içinde KOÇLUK programına iyiki zaman ayırmışım diyorum... Aslında çevremizdeki insanları hatta kendimizi bile ne kadar az tanıyormuşuz. henuz eğitimin ilk 2 modülünü tamamlamış bulunuyoruz. Ancak Umut Kısa ve Ayça hocanın enerjisi ile mukemmel bir eğitim aldık. Zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadık ,üstelik katılımcı arkadaşlarla hem çok keyifli hemde çok verimli bir eğitim geçirdik. Çok teşekkurler...

  yazan Oya Demetoğlu Salı, 04 Haziran 2013 23:15 Yorum Linki
 • 23 Mayıs'ta rastlantılar dizini ile başlayıp İstanbul'dan Bursa'ya doğru ilk eğitim için yola çıkarak attım koçluk için ilk çıpamı. Çok doğru bir karar verdiğim,i eğitimin üzerine biraz durup düşünüp biraz da gaz yedikten sonra;)) daha da içime sindirdim. Başka bir kentte misafir olarak katıldığım Koçluk Eğitiminin ilk fazında, ilk defa tanıdığım arkadaşlarımla birlikte bende, bizdeki değişimleri ilgiyle ve bazen şaşkınlıkla gözleyip deneyimleyerek, neredeyse bizi eğitimden saniye koparmadan, kurguladığı/uyguladığı harika, profesyonel eğitim süreci ile bize yol gösterdiği için Umut Kısa'ya içten teşekkürlerimle...

  yazan Ebru Güngör Salı, 04 Haziran 2013 14:59 Yorum Linki
 • 2012 Eylül ayında koçluğun ilk modülüne katılmıştım. diğerlerini işlerim dolayısıyla katılamadım. ilk modülün mesleğimdeki etkimi nasıl etkilediğini görmek için okulumuzun 6.sınıflardan seviyesi düşük bir sınıfın rehberliğini aldım. bu sınıfın da en başarısız 7 öğrencisini seçtim. ve geçen hafta itibarıyla bu yedi öğrenci sınıfın üst sıralarında, ama en önemlisi hepsinin en yüksek net yapabildikleri ders branşım fen ve teknoloji. Bir örnek vermek istiyorum. matematik neti 1, sosyal neti 0 , Türkçe neti 4, İngilizce neti 2 fen 9 gibi şu anda diğer modüllere devam ediyorum , Umut beye sonsuz teşekkürler

  yazan Ekrem ÖZKAN Salı, 28 May 2013 21:17 Yorum Linki
 • Umut ve Şirin
  hayallerinizle kurduğunuz, gerçekleştirdiğiniz Sola Unıtas ,verdiğiniz eğitimlerin karşılığını ve gerçekliğini gözler önüne sermenin en güzel örneği zaten. Koçluk eğitiminden sonra aldığım NLP eğitimi de öğrendiklerime çok şeyler kattı. Şirin' in o güzel anlatımları ve şirinlikleri için çok teşekkürler. Bir insan ancak adının anlamını bu kadar taşır. Sizleri çok seviyorum.

  yazan Fadime Çomak Yıldırım Salı, 28 May 2013 10:26 Yorum Linki
 • Yaşam koçluğu eğitimine gelmeden önce,kafamda birçok soru ve önyargı vardı.Ama UMUT HOCA'nın performansı,konuya hakimiyeti ve oluşturduğu enerjiye; Katılan grubun olumlu ve istekli tavırları;Bize bu iki günde çok güzel,keyifli ve yeni yolculuklara başlama cesaretini verdi. Ayrıca kalıtsal aile travmaları ile ilgili yaşadığım deneyim beni çok etkiledi. Teşekürler UMUT HOCA

  yazan Yıldız Sezerer Pazartesi, 27 May 2013 20:33 Yorum Linki
 • Umut Hoca eğitim başlamadan önce çok iddialı bir şekilde bu 2 günün sonunda değişmiş bireyler olacağımızı söylediğinde büyük bir kuşku ile yaklaşmıştım. Çünkü şimdiye kadar büyük beklentiler yaratıp sonra da hayal kırıklığına sebep olan birçok durum yaşadım ancak eğitim sonunda, önyargı ile yaklaşıp yanılmış olmaktan o kadar mutluyum ki.. Benim eğitimden beklentim, bize kısa süre sonra unutacağımız bilgileri yükleyip bizi göndermeleriydi ancak hiç de öyle olmadı. Yaptırılan aktiviteler hem işe eğlence kattı hem de bizi teoriden uygulama aşamasına götürerek kendimizi koçluğu gerçek anlamda deneyimlediğimiz bir noktada bulmamızı sağladı. Eğitimden sonra, başlangıçta olduğum yerden birkaç adım ileriye gitmiş olduğumu çok net söyleyebilirim. Bildiklerinizi bizle paylaştığınız için çook teşekkürler Umut Hocam. Sonraki eğitimlerinizde tekrar görüşeceğimize hiiç şüphe yok.

  yazan Seda GÜVEN Pazartesi, 27 May 2013 11:06 Yorum Linki
 • 18 yıldır farkına varamadığınız bir gerçeği 2 gün içerisinde görmek nasıl mümkün oluyor?
  "Kalıtsal Aile Travmaları Eğitimi" ile!
  Teşekkürler Umut Kısa!

  yazan Bahadır CESUR Pazar, 26 May 2013 20:08 Yorum Linki
 • Hayatı yaşanır kılmak için yüzde yüz olmak lazım.
  Sola Unitas eğitimlerine başlama kararı verdiğimde aklımdaki tek soru, beklentilerimin karşılığını alabilecekmiyim-di.
  Sevgili Umut sevgili Şirin ve tüm Sola Unitas ekibi;
  beklentilerime yüzde yüz cevap verdiğiniz için sonsuz teşekkürler..

  yazan Ayşenur Sevim Özsaraç Perşembe, 23 May 2013 01:05 Yorum Linki
 • Koçluğu öğrenmek amacıyla eğitime başlamışken bunun aynı zamanda içsel bir keşif olabileceği hiç aklıma gelmemişti. Hem çok keyifli hem de şaşırtıcıydı demeliyim.
  Şu anda kendimi çırak koç gibi hissediyorum. İçim kıpır kıpır. Hemen yol almak istiyorum. Bir an önce hafta sonu gelse de hemen koçluk yapmaya başlasam ve çıraklıktan kalfalığa doğru yolculuğum da başlasa. Uzun zaman sonra yeniden öğrenme ve yeni başlangıçlar yapma heyecanı verdiniz. Çok teşekkürler...

  yazan derya çelik Salı, 21 May 2013 13:26 Yorum Linki
 • 19-20 Mayıs 2013 Koçluk 1. Modül'de hep birlikteydik. Sola Unitas'ı seçerek ne kadar yerinde bir karar verdiğimi bir kez daha anladım. Başta Umut Bey olmak üzere iki gün yaşamı paylaştığım tüm arkadaşlarıma kattıkları değerler ile beni zenginleştirdikleri için sonsuz teşekkürler. İkinci modülü iple çekiyorum, bakalım Umut Bey daha nelerimizi değiştirecek :-)

  yazan Ferhan Durak Pazartesi, 20 May 2013 18:32 Yorum Linki
 • 4. modül de bitti. Diğerleri gibi keşke bitmese idi. Keyifli eğlenceli ve de verimli bir yaşam koçluğu eğitimini Sola Unitas dan almak bir ayrıcalık. Eğitimler sonrası herkes nasıl Sola Unitas asistanı olabilirim derdinde. Emeği geçenlere teşekkürler.

  yazan Gülbin GÜRDAL Pazartesi, 20 May 2013 16:34 Yorum Linki
 • 11-12 mayıs'ta Ankara'da yapılan kalıtsal aile travmaları eğitimine katılarak Sola Unitas ve Umut Kısa ile ilk kez tanıştım. Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri olduğunu düşünüyorum. Umut'tan öğrendiklerim, kendime ve de aileme bakış açımı dışardan görebilmemi sağladı. Ayrıca başka hayatlara bakmak, başka kırgınlıkların altında yatanları görmek büyük bir farkındalık sağladı. Aslında sadece ailemizi tanımak, travmalarımızla yüzleşmek için değil yargılamamayı öğrenmek için gerekli bir eğitim. Hayata daha farklı bakıyorum, acılarımla yüzleştim ve de onları kabul ettim. İyi ki katılmışım ve de Umut Kısa ile tanışmışım. Bendeki farkındalığı gören akrabalarım ve eşim ekim ayındaki eğitime katılmak için istekliler :))

  yazan gamze irez Salı, 14 May 2013 15:04 Yorum Linki
 • Ayca meraba bize yasattigin bu guzel deneyimler icin cok tesekkurler sizlerle gecirdigim bu dort haftalik surec bakis acimi cok degistirdi ve simdi kendimi cok daha iyi hissediyorum. Sevgiler

  yazan Oya Kafadar Pazartesi, 13 May 2013 21:59 Yorum Linki
 • Araştırmalarım sonucu Sola Unitas'ta eğitim almaya karar verdim. Daha ilk modüle katıldığımda ne kadar isabetli bir karar verdiğimi gördüm. Özellikle Umut Kısa'nın kendimi keşfetmemde ve hayatımda yeni bir pencere açmamda UMUDUM olacağını düşündüm. Teşekkürler Sola Unitas teşekkürler Umut Kısa

  yazan Nuri BABAYİĞİT Pazar, 05 May 2013 20:10 Yorum Linki
 • sevgili ayça yaptığımız eğitim çalışmaları neticesinde sevecen, çocuklarına ve ailesine düşkün, arkadaşlık değeri yüksek, aynı zamanda özgürlüğüne düşkün samimi ve içten bir insan olduğumu iyicene anlamış oldum. Değişmenin mümkün olduğunu bunu yapabileceğimi hissettim, koç olmayı çok istiyorum, bunu yapabilirim...sevgilerimle...

  yazan ercan Pazar, 28 Nisan 2013 19:07 Yorum Linki
 • Doğru yeri buldum mu, diye tereddüt yaşadım. Ama başka yerde eğitim alan arkadaşlarımla, Sola Unitas ı kıyasladığımızda farklı olduğunu görmekten mutluyum.
  İş okulla bitmiyor, eğiticinin kim olduğu da önemli, bu nedenle okulun Sola Unitas, eğitmenin de Umut kısa olduğundan eminim.

  yazan Malik Ureyen Pazar, 07 Nisan 2013 22:42 Yorum Linki
 • Ayçaaaaaa sana bastığın düğmeler, yarattığın farkındalık, verdiğin cesaret için ve tüm bunları sadece 2 günde sağladığın bir sonraki ders için heyecan ve merak yarattığın kısacası yaşam koçum olduğun için çoooooooookkkkkkkk teşekkür ederim :) Sen gerçekten harikasın ! Belki inanmayacaksın ama bahçemizdeki portakal çiçekleri bile pazar gününden beri daha bir başka güzel kokuyor sanki :) etrafımda kötü olduğunu düşündüğüm insanların aslında kötü değil sadece kendi üçgenini oluşturmaya çalıştığının farkına vardım, kısacası nefis deneyimler yaşıyorum sayende.

  yazan şilay Perşembe, 04 Nisan 2013 21:10 Yorum Linki
 • Bende buraya birkaç kelime yazmak istedim. Ögrenmenin yaşı yoktur derler gerçek oldugunu bir kere daha ögrenmiş oldum. Umut bey ve şirin hanım hayatımda yepyeni bir sayfa açtılar bugüne kadar yaptığım bazı hatalarımı görmeme sebep oldukları farkındalıklarımı fark etmeme çalışma arkadaşlarımı daha iyi tanımama vesile oldukları için kendilerine hayata bakış açımı bu yaştan sonra degiştirmeme sebep olduğu için aslı hanıma özelliklede Umut beye bizlerle SOLA UNİTAS ı tanıştırdıgı için Özlem Hanıma Çok teşekkür eder başka etkinliklerde beraber olma dileklerimi iletirim. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. 20. 03. 2013

  yazan fevzi BESE Çarşamba, 20 Mart 2013 12:49 Yorum Linki
 • Çok arzu ettiğim ve uzun süredir planladığım bu yolculuğa Sola Unitas ile yelken açmış olmaktan dolayı kendimi şanslı hissediyorum. Her anı dopdolu, eşsiz bir eğitim tecrübe ettim. Attığım ilk adımda yanımda oldukları için Umut Kısa ve ekibine sonsuz teşekkürler. Yürümeye başlamak için sabırsızlanıyorum.

  yazan Beyza Akşit Salı, 19 Mart 2013 13:43 Yorum Linki
 • İki günde ne öğrenebilir ki insan? Belki yaşayarak çok şey ama eğitimde ne öğrenebilirdi ki? Eğitime gelmeden önce aklımda olan sorulardan bir tanesiydi. Eğitime başladıktan sonrada aklımdan giden ilk şeyde bu oldu. Bitip tükenmeyen sorularıma, sorulara sabırla cevap veren muhteşem bir eğitmen , yardımcıları ve muhteşem insanlarla göz açıp kapayıncaya kadar bitti eğitim ama aklımda bu kadar kısa sürede sadece yaşanarak öğrenilebilecek bilgiler kaldı...Hepinize çok teşekkürler...:)

  yazan Bahadır Cesur Pazartesi, 18 Mart 2013 20:19 Yorum Linki
 • Merhabalar,
  Hafta sonunu harcamaya değer mi?Gün boyunca sıkılır mıyız? soruları ile başlayıp ikinci üçüncü modülleri merakla beklediğim istisna eğitimlerden biriydi!
  Keyifli hüzünlü ve duygusal anların yaşandığı bir o kadar da bilgi yüklü samimi ve sıcak bir ortam yaratılarak çıkılan farkındalık yolculuğu harikaydı!
  Zeki içten ve başarılı rehberimiz UMUT ile yaşam puzzlema birçok eklentilerim oldu. Teşekkürler Umut .
  Yeniden karşılaşmak ve paylaşımlarda bulunmak dileği ile. Sevgiler...
  Ülkü Ulutaş

  yazan Ülkü Ulutaş Cumartesi, 09 Mart 2013 12:04 Yorum Linki
 • Şirin, Umut ve Ayça hayatımda almış olduğum en güzel eğitime imza attınız. Uzun yıllar kurumlarda alınan o sıkıcı eğitimlerden sonra böyle bir eğitimin sadece iki günde beni değiştirebilmesine hala şaşkınım doğrusu... Çok teşekkürler, sizi çok sevdim. Sevgilerimle

  yazan Ozlem Aras (Kurumsal İletişim) Cuma, 08 Mart 2013 13:32 Yorum Linki
 • Şu ana kadar aldığım koçluk eğitimlerine ve bireysel donanımda yarattığı katma değerlerle çok daha etkili ve iyi bir koç olma ortamını yarattığı için Umut'a ve sola unitas’a sonsuz teşekkürler. Sizden hem paranızı alıp,hemde sonsuz teşekkür almak herkese kısmet olmaz. İçtenlikle yazıyorum Umut Kısa ve Sola unitas organizasyonu bunu sonuna kadar hakediyorsunuz. Bu yolculuk hep keyifle devam edecek….

  yazan Ram Ka Pazartesi, 04 Mart 2013 15:47 Yorum Linki
 • Biliyorum, bize hayatta "keşke"lerin olmadığını öğrettiniz ama bir "keşke"m yine de kaldı:
  Keşke hayatımıza daha önce girseydiniz.
  Teşekkkürler Aslı, teşekkürler Umut...
  ...ف

  yazan Sevgi A. Çarşamba, 20 Şubat 2013 20:52 Yorum Linki
 • Sevgili UMUT, 3 modül de muhteşemdi. Sanırım varolduğumun farkına yeniden vardım, yani ne zaman bu duyguyu kaybetmiştim bilemiyorum ama koçluk eğitimi olarak başladığım yolculukta geldiğim noktaya ben bile inanamıyorum. Bunun için eşim ve kızlarım adına da sana çoooook teşekkür ediyorum. Hayatımda Umut KISA ile karşılaşmış olmayı büyük bir şans olarak görüyorum. Değişime devam diyorum ve herşey için gönülden teşekkür ediyorum:)))))))

  yazan olun asal Çarşamba, 20 Şubat 2013 00:41 Yorum Linki
 • İnsanın kendiyle ilgili bilinmeyenleri keşfetmesinde bulunmaz bir umut, Umut Bey:D Aldığımız 6 günlük eğitim, eğitimden çok daha öte bir dostluk ortamıydı benim için. Değişmek, ilerlemek, başarmak isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

  yazan Birjan ÇELİK Salı, 19 Şubat 2013 09:36 Yorum Linki
 • Acaba diye geldim ama hayatımda yeni bir Farkındalık yolculuğu başladi:icinde Umut olan......Tesekkurler....

  yazan Elvan Sungur Cuma, 15 Şubat 2013 15:41 Yorum Linki
 • Sevgili Umut,hep birlikte çıktığımız profesyonel Koçluk yolculuğunda ikinci modülü 9-10 şubatta tamamladık.İlk modülde olduğu gibi yine çok etkilendiğim bir süreç oldu ve bir kez daha emin oldum ki bizler bu işi doğru adreste öğreniyoruz. Seninle ve bu kadar hevesli bir grupla bu deneyimi yaşadığım için çok memnunum bir kez daha sonsuz teşekkürler ve sevgiler.

  yazan ayfer gültekin Pazartesi, 11 Şubat 2013 18:15 Yorum Linki
 • Sevgili Umut; Son dönemlerde aldığım en keyifli eğitim olduğunu belirtmek isterim. Eğitim içeriğin de ki kalite odaklılığın, süreçlere hakimiyetin, detaylara hakimiyetin ve en önemlisi kişinin farkındalığını artırman oldukça etkileyici. Koçluk eğitimini çok doğru bir adresten alıyorum. En güzeli hayatımda oluşturduğun farkındalıklar. Sana ve ekibini teşekkür ederim. Bundan sonra ki modülleri heyecanla bekliyorum.

  yazan Berrin Coşkun Pazartesi, 11 Şubat 2013 11:39 Yorum Linki
 • Merhaba Umut Seninle ve bu güzel grupla tanıştığım ve bu eğitime yazıldığım için çok mutluyum. Benim için, iş hayatım için çok verim aldığım haftalar geçiriyorum. Kendimle ilgili de farkındalıklarım arttı. Bu kadar çok pratik yaptığın ve bizlere de yaptırdığın için teşekkürler. Görerek algılamak çok daha kolay. Bir sonra ki eğitimde görüşmek üzere. Sevgiler

  yazan Ayşegül Haktanır Pazartesi, 11 Şubat 2013 11:25 Yorum Linki
 • Profesyonel koçluk sürecimde çok doğru yerde olmama vesile olduğu için MKG ye,Her eğitimde çok renkli ,eğlenceli,bilgi yüklü paylaşımları,espirileri ve anlatımları için Umut'a ve bundan sonraki süreçte hep birlikte olacağım grup arkadaşlarıma ve Sola Unitas a yürekten teşekkürler,

  yazan Ramazan Akdağcık Pazar, 10 Şubat 2013 00:21 Yorum Linki
 • Sevgili Umut ve Ayça, Hayatımda yeni bir pencere açmama vesile olduğunuz için çok teşekkür ederim. Adana'dan bu kar da kış da İstanbul'a geldiğim için çok mutluyum. İyi ki gelmişim iyi ki sizi ve eğitimdeki diğer arkadaşlarımı tanımışım. Şimdi bu yorumları okuyup karar verme aşamasında olan kişisel gelişimcilere sesleniyorum; Eğer öğrendiklerinizin not tuttuğunuz defterde yada verilen print out larda kalmasını istemiyorsanız ,SOLA UNITAS'tan Profesyonel Koçluk Eğitimi almanızı öneriyorum. Umut'un samimi ,içten ve hayat dair örnekleri ile konuları çok güzel öğreniyorsunuz hatta direnseniz bile onun zeki ve meydan okuyan tavırları ile eve dödüğünüzde bir bakıyorsunuz yeni yeni bilgiler sizinle beraber gelmiş. Kısacası ,bu eğitimi veren çoğu firmada olduğu gibi sadece teorik bilgiler verilmiyor bol örnekli ve hemen uygulayabileceğiniz yeniliklerle ayrılıyorsunuz eğitimden ve bir sonraki eğitimin bir an önce gelmesini istiyorsunuz.

  yazan Nihal Altunsüzer Cumartesi, 09 Şubat 2013 12:05 Yorum Linki
 • Umut hoca çok akıllı, çok başarılı, konuya süper hakim, acaip gözlem yeteneğine sahip bir insan. Böyle bir hocam olduğu için çok şanslıyım.

  yazan Yeşim Kuzanlı Çarşamba, 06 Şubat 2013 14:42 Yorum Linki
 • Eğitmenlerim ve yol arkadaşlarımla birlikteyken bolca mutluluk hormonu salgılıyorum. İşin güzel tarafı, eğitimlerin sadece duygularıma değil zihnime de, kişisel gelişimim bazında büyük katkı sağlaması. Farkındalığımın sadece başındayım ve elimden tutan birilerinin olduğunu bilmek harika!

  yazan Deniz Asar Salı, 29 Ocak 2013 15:15 Yorum Linki

Yorumunuzu girebilmeniz için aşağıda sizin için basit bir bulmaca var. Eğlenmeye ne dersiniz?
yukarı çık