Menu

İşletme Geliştirme Koçluğu

İşletme Geliştirme Koçluğu işletmelerin iş modellerinin ve süreçlerinin yaratıcı düşünce sistemleriyle analiz edilerek geliştirilmesi için destek verilmesini kapsamaktadır. İşletmelerde yılların birikimi ve edinilen tecrübeler çalışanları ve liderleri yeni gelişmelere kapatır ve işletme körlüğü dediğimiz sorun ortaya çıkmaya başlar. İşletmelerin büyüme dönemlerinde var olan heyecan, tutku ve ilerleme isteği yerini hedef baskılarına, günlük işletme sıkıntılarına ve maliyet odaklı anlayışlara bırakır.

İşletmelerin gelişimi genellikle aşağıdaki grafiğe benzemektedir. Her işletme önce belirli hızlarda büyür ancak sonrasında var olan koşulların yeni düzeni karşılayamaması nedeniyle düşüşe geçer. Yukarıda belirtilen ilk eğri üzerinde A noktasındayken yeni bir eğri yaratabilen firmalar genellikle ikinci hızlı büyüme aşamasına geçebilirler.

Önemli olan olgunlaşma ve düşüş eğilimine girmeden önce yeni gelişim dönemini başlatabilmektir. İşletme koçunuz hem yöntem ve araçları ile hem de tecrübesi ile gelişiminize destek olacak kendinizi ve olduğunuz yeri görmenizi sağlayacaktır. Bu farkındalık gelişimin ilk adımıdır. Ancak isterseniz ikinci eğriyi başlatabilmek için aşağıdaki önerilerimizi takip edebilirsiniz.

  • Yeni fikirleri, hipotezleri ve ihtimalleri keşfetmenize yardımcı olması için, ‘’Burada yapmak istediğim şeyleri yapmıyorsam, nerede olmalıyım ve ne yapmalıyım?’’ 
  • Eski başarı formüllerine saplanılmamalı, farklı bir şeyleri deneme konusunda cesur olunmalı.
  • En iyi fikirler seçilip bunlar sıralanmalı.
  • Deneylerin sonuçları gözden geçirilmeli.

Yukarıda verilen başlangıç unsurlarına odaklanırsanız size büyük faydalar yaratacaktır. Ancak daha büyük gelişimler ararsanız ve işletmenizin daha başarılı olmasına destek olmamızı isterseniz aşağıdaki hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

BBKD (Baseline Benchmark Knowledge Database)

İşletme uygulamaları için kullandığımız yüzlerce sektördeki en iyi uygulamalara yer veren süreç analizi ve gelişim modelleri.

Takım Gözlemleri

İşletmeyi yöneten takım ve/veya komitelerin gözlemsel incelemeleri ve takım gelişim önerileri paketi.

İşletme Vizyon Modeli

İşletmenin çalışanlarının ve kaynaklarının hedef ve vizyon ile hizalanması ve ilham verici faaliyetler düzenlenmesi

S Model Gelişim Çalışmaları

S Modeli Sigmoid eğrisine dayanmaktadır. Gelişimin yeniden başlatılabilmesi için ayrıntılı gözlem ve farkındalıkları içermektedir.

Bize Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilir ya da Türkiye’de ki şubelerimizden birini arayabilirsiniz. 

koçluk

 

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık