Menu

ICA (Izotomi Certıfıed Analyst)

ICA (İzotomi Certified Analyst) 13-19 yaş aralığında bulunan öğrencilerin değerlerini nicel ve nitel olarak analiz edebilme becerisi ve yetkinliği olan uzmanlar yetiştirebilmek için yapılandırılmış olan bir sertifikasyon sürecidir. Aşağıdaki yetkinlikler İzotomi Sertifikalı Analist için belirlenmiş olan yetkinliklerdir.

 1. Etik İlkelere Uyum
 2. Etkin Dinleme
 3. Güçlü ve Takdire Dayalı Soru Sorma
 4. Güven ve Samimiyet Oluşturma
 5. Destekleyici Sistemleri Kullanma
 6. Şimdi ve Burada Olabilme
 7. Olanakları Artırma
 8. Sorumlulğu ve Gelişimi Yönetme
 9. Farkındalık Yaratma
 10. Netleştirme

İzotomi Sertifikalı Analist bu becerileri kazanabilmek ve davranış normlarını belirtilen yetkinliklere uyumlayabilmek için 140 saatlik yaklaşık 6 aya yaygın bir eğitim programına katılmalıdır. Programın aşamaları aşağıda verilmiştir.

 1. Koçluğun Temelleri   (Foundations of Coaching) - 16 Saat
 2. Birlikte Yaratma (Co-creation) - 16 Saat
 3. Olasılıklar Dünyası (World of Possibilities) - 16 Saat
 4. Koçun Varlığı (Coach Presence) - 16 Saat
 5. Öğrenci Koçluğu (Coaching Teens and Students into a Thriving Future) - 16 Saat
 6. Izotomi Sertifikalı Analist (Izotomi Certified Analyst) - 16 Saat
 7. Telekonferanslar (24 Saat)
 8. Kontrol Laboratuar (20 Saat)*

* Kontrol laboratuarı çalışmalar gerçekleşirken alınan süpervizyon çalışmalarını içermektedir. ICA olabilmek için iki günlük eğitime katılmadan önce yukarıdaki 1.-2.-3.-4.-5. modüller tamamlanmış olmalıdır. ICA eğitimi sonucunda program içerisinde yer almak isteyen katılımcılar, ICA olarak sadece Izotomi Programı bünyesinde çalışabilirler. Her durumda nicel veriler İzotomi Merkezi tarafından verileceğinden bu eğitime katılmak kişiye iş verilebileceği anlamına gelmemektedir. Kişinin uygun olması, danışanın uygun olması ve diğer tüm koşulların uygun olması durumunda iş eşleşmesi olacağı sadece bir iyi niyet açıklamasıdır. Programa katılan ve üst düzey başarı göstermeyen kişi mezun olamayabilir ve ICA ünvanına hak kazanamayabilir.

Eğitim Tarihi ve Yeri

13 Mayıs - 14 Mayıs 2017, Harbiye

Atölye Lideri

Ceren Yalın, Yeşim Erberksoy

Eğitim Bedeli

550 TL  (Belirtilen fiyat sadece İzotomi Modülünü kapsamaktadır. Eğitim sisteminde yer alan diğer modüllerin fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız.)

 

7 yorum

 • Abide Tekelioğlu

  Abide Tekelioğlu

  Yorum Linki Pazartesi, 04 Nisan 2016 19:41

  Ceren ve Yeşim, bitmez bir heyecanla "Ömür boyu üretken ve Mutlu bir hayatın sırrını paylaşıyor İZOTOMİ eğitiminde.
  Nasıl mı?
  Değerlerimizi onurlandırarak,
  Değerlerimizle uyum içinde güçlü yönlerimizle beslenen meslekler seçerek.

  İZOTOMİ, her adımı sadece mantık ve bilgiyle değil; duygularla sezgilerle kurgulanmış, Koçluk Yetkinliklerinizi sonuna kadar kullanma olanağı sağlayan bir program.

  Ben bu yola "Aşk'ımın en güzel hali oğlumu" daha iyi Nasıl anlarım, eğitim keşmekeşi yaşanan güzel ülkemde Nasıl öz'ünü korumasına destek olabilirim diye girmiştim.

  Bu düşündüğümden uzun ve pek çok tohumu sulayabileceğim, çiçek açtığını belki de meyve verdiğini görebileceğim botanik bahçeme giden bir yol olacak anlaşılan.

  Herşey Aşk'tan felsefemdir

 • SİBEL TOLGAY

  SİBEL TOLGAY

  Yorum Linki Salı, 29 Mart 2016 21:52

  Sola Unitas yine yaptı yapacağını!
  İlk dersimizde Umut Kısa bizlere, "Bu eğitimden sonra bir daha asla eskisi gibi olamayacaksınız! " demişti.
  Gerçekten de öyle oldu! Çok daha büyük pencereler açıldı iç dünyama ve oradan da dışarıya.
  Bunlar, yaşamıma zarifçe dokunan Sola Unitas sayesinde, beni bile şaşırtarak gerçekleşti.
  Bu hafta sonu da İzotomi ile tanıştırdı bizleri. Sevgili Umut Kısa'nın fikirleriyle yaşama geçen, Türkiye'de başka bir örneği olmayan, gençlerin geleceği için pırlanta değerindeki bu program; Sola Unitas'ın muhteşem ofisinde, konusunda uzman iki eğitmeni olan Yeşim Erberksoy ve Cerem Yalın tarafından bizlere tanıtıldı, anlatıldı.
  Yine mükemmel bir eğitimdi!
  Hepinize gönül dolusu teşekkürler...
  Şu an içimde yaşadığım dıuygu ise "HEYECAN" .
  Heyecanlanmamak ise mümkün değil. Gençlere, yaşamlarının en önemli olaylarından biri olan " Meslek Seçimi " konusunda, profesyonel olarak yol göstereren bu programın bir parçası olmak, harika bir duygu.
  İçimdeki motivasyon, gelişim-değişim ateşini sürekli körükleyen Sola Unitas Ailesi,i yi ki varsınız...
  SİBEL TOLGAY

 • Sinem Özsoy Aydemir

  Sinem Özsoy Aydemir

  Yorum Linki Pazartesi, 28 Mart 2016 11:50

  Sevgili Ceren ve Yeşim, ilk andan son ana kadar bakışlarında, duruşlarında, sözlerinde adanmışlıklarını hissettiğim iki güzel insan... Genç bireylerin geleceğin mutlu yetişkinleri olmalarını amaçlayan, sosyolojik araştırma temeline dayanan izotomi... Bilimsel veriler ışığında, gençlere eğilimlerinin ne olduğunu ifade etmenin de ötesine geçerek onları dinleyen ama gerçekten DİNLEYEN VE DUYAN bir sistem. Vakti zamanında icat edilmiş olsaydı, son on yılımı mühendislik başlığı altında kendime yer edinmeye çabalamakla geçirmemiş olacağım sistem :) Tam da bu sebepten, başka gençler mutlu olacağı işler yapabilsin, kendilerini adayabilecekleri bir kariyer yolu çizebilsin diye sonuna kadar arkasında olacağım İZOTOMİ'nin. Fikrin mucidi Umut Kısa başta olmak üzere, bu programın içinde olan ve destek veren herkese gönül birliği için sonsuz teşekkürler...

 • Ezgi Yürük

  Ezgi Yürük

  Yorum Linki Pazartesi, 02 Kasım 2015 07:26

  Merhabalar ben Ezgi Yürük.Sadece İzotomi Eğitimine katılmamız mümkün müdür acaba?Birde en yakın hangi tarihlerde olduğunu sormak istiyordum. İyi çalışmalar.

 • Günce Deniz Işık

  Günce Deniz Işık

  Yorum Linki Salı, 20 Ekim 2015 11:12

  Hani insanlar der ya: şimdiki aklım olsaydı, "bu" mesleği değil ,"şu" mesleği seçerdim diye; işte Sola Unitas mükemmel bir tespitle gelecekte bu cümlenin kullanılmasını minimize edecek yepyeni bir programa ev sahipliği yapıyor ve yetinmiyor; bunu mümkün olduğunca yayarak genç bireylere maksimum fayda şansını yaratıyor. Eğitimini alın ya da çocuklarınızın izotomisini aldırın, her şekliyle fayda sağlayan bu programa katıldığım için çok mutlu ve heyecanlıyım. Bize bunu yaşattığınız için çok teşekürler sevgili İzotomi ekibi Ceren Yalın & Yeşim Erberksoy & Umut Kısa. Sevgiyle ve bu işin aşkıyla kalın :)

 • Ebru Yaka

  Ebru Yaka

  Yorum Linki Pazartesi, 19 Ekim 2015 13:30

  Sola Unitas ailesinden çıkan her iş gibi bu da muazzam bir çalışma. İleride çok geniş kitlelere yayılacak olan izotomiyi en başından keşfetmiş ve işin içinde olmanın mutluluğunu yaşıyorum.
  Katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederim Ceren Yalın, Yeşim Erberksoy ve Umut Kısa

 • Benay Çakaloğlu

  Benay Çakaloğlu

  Yorum Linki Pazartesi, 19 Ekim 2015 12:39

  Kocluk yolculuğuma uzun uğraşlar ve karar sürecinden sonra SOLA UNİTAS da başlamaya karar verdim. Tabiki çokça endişe, heyecan ve merak içinde başladı bu güzel yolculuk. Bir eğitimci olarak, amacım öğrenci kocu olarak kariyerime devam edip öğrencilere eğitim hayatlarında yol arkadaşlığı yapmaktı. Bu arada İZOTOMİ diye bir projeyle kesiştiği yolum. Tamamen Sola Unitas koçlari tarafında üretilen, bilimsel bir tabana dayalı , 13 yaş üstü genç bireylere uygulanan bir kariyer sistemiydi bu Izotomi. Izotomi ekibi, titizlikle calisarak farklı is sahalarinda gorev alan tam 1676 kisiden bir Turkiye meslek haritasi cikartmistir. Böylesine profesyonel ve bir o kadar da samimi bir ekipten böyle şahane bir eğitim aldığım için çok mutlu hissediyorum. Ozellikle ergenlik çağında çocukları olan anne ve babalar, çevresinde kuzeni, yeğeni olanlar bu program sizler için bir fırsattır. Çocuğun değerleri , istek ve ilgi alanları temel alınarak bir kariyer yoluna girmesi hedeflenmiştir. Bu eğitimde emeği geçen ve guzel deneyimlerini bizlerle paylaşan Ceren Yalın, Yeşim Erkbersoy ve Umut Kısa'ya çok çok teşekkür ederim. Ben bu yolcuğun daha çok basindayim ama bu ekibin verdiği güc ve enerji bana güzel şeyler yapacağımı şimdiden söylüyor ☺

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık