Menu

Kalıtsal Aile Travmaları

 

kalıtsal aile travmaları

Kalıtsal Aile Travmaları

Eğitim İçeriği

Problem ya da çözüm genellikle iletişime girdiğiniz kişi ile ilk temas anında farkedilir. Koçlukta ya da diğer psikolojik tedavi modellerinde ortaya konulan çözüm danışan tarafından uygulanmadığında ya da uygulanamadığında daha derin modellerin ortaya çıkması gereklidir. Özellikle terapistler bu bağlantıları farketmeli ve gerektiğinde doğru müdahaleleri yapabilmelidir.

Klasik aile diziminden farklı olarak bu model geçmiş ile bağlantılı ve bilinçaltıyla ilgili konuların daha derin bir şekilde görebilmek için oldukça etkindir.

Bazen sadece danışanın hikayesini dinlemek yetmez, ona ait iç temsillerin bazıları sadece ona ait de değildir üstelik; bazıları bizden çok öncesinde de dayanabilir. Bert Hellinger feneomenolejik olarak bu teoriyi ortaya atmış ve atalarımız ile bizim aramızda tahmin ettiğimizden çok daha güçlü bağlantılar olduğunu ileri sürmüştür. Bunu sadece Hellinger değil aynı zamanda V.Satir, Hellinger'den çok daha önce minör farklılıklarla eserlerinde içermiştir.

Bu eğitimin amacı  kalıtsal aile travmalarının yasalarıyla ya da sistem düzenleri ile ne kadar değişim yapılabileceğini katılımcılara göstermektir.

Eğitimin süresi iki gündür, ilk gün katılımcıların kendileri üzerinde çalışmaları sağlanacak ve çalışmanın ötesine düzen yasalarının hayatımızda ya da danışanınızın hayatında nasıl roller oynayabileceği gösterilecektir. İlk gün katılımcılar için workshop olarak sürdürülecektir.

Umut Kısa, Kalıtsal Aile Travmaları

Eğitmen

Umut Kısa, MCC, SCPC, CSF

Eğitmen özgeçmiş bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim Yeri ve Tarihleri

Kalıtsal Aile Travmaları 17 - 18 Aralık 2016, İzmir

Eğitim Bedeli
Eğitim bedeli 1000 TL'dir. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir.
 
Eğitim Ön Başvurusu yapmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

19 yorum

 • Cevahir BİRER

  Cevahir BİRER

  Yorum Linki Pazartesi, 11 Ocak 2016 08:32

  Öyle bir eğitim ki, anlatmak için kelimelerin yeterli olacağını sanmıyorum, daha doğrusu kelimelerle sınırlandırmak anlamlı gelmiyor. Yaşamak gerekiyor, çünkü bu bir keşif, derinlerin keşfi, kendinin keşfi, Bilinçaltının keşfi, yaşamın keşfi ... her şey çok daha anlamlı şu anda.
  Artık; sahip olduklarıma, bunlara sahip olmamı sağlayanlara, benim ben olmamı sağlayan herkese müteşekkirim.
  En çok da Umut Kısa'ya müteşekkirim.

  Sevgilerimle,

 • İnci Görgülü

  İnci Görgülü

  Yorum Linki Pazartesi, 27 Nisan 2015 15:08

  Umut Umut Umut... Bu sabah öyle zinde ve güzel uyandım ki... Umudum oldun.. Bir teşekkür yeter mi bilemedim.

 • Ayşen Çankaya

  Ayşen Çankaya

  Yorum Linki Pazartesi, 27 Nisan 2015 12:35

  Kelimelerle ifade edilemeyecek kadar güzel zaman dilimleri vardır insanın yaşamında...''En mutlu olduğun an hangisiydi ? '' sorusuna verdiğim cevap eğitimden önce farklıydı benim.Kabına göre dolmak inancımı ,o kabı genişletmek senin elinde ile değiştirdiğim eğitim için klasik teşekkür ve takdir ifadeleri gerçekten yetersiz. Önce kendiniz ,sonra aileniz daha da genişletirsek işleyen muhteşem sistem için harika şeyler yapmak ve dönüştürmek isteyenlere tavsiyem : ''Eğitimle ilgili olabildiğince az şey bilerek ve araştırarak gidin.İnanın Umut Kısa'nın sizin için orada ve hazır olması ne demekmiş görecek , duyacak ve yaşayacaksınız.''

 • Semih Pehlivan

  Semih Pehlivan

  Yorum Linki Pazartesi, 23 Mart 2015 13:09

  Bu bir atölye çalışması olmasına rağmen insana kattıkları açısından eğitim olarak adlandırıyorum. Sayfalarca yazı yazabilirim hakkında ama değerini tarif edebilecek veya ölçebilecek bir sistem henüz keşfedilmedi. Ve Umut Kısa... Bir efsane...

 • Süheyla Zarzık

  Süheyla Zarzık

  Yorum Linki Pazartesi, 23 Mart 2015 10:07

  Doğru zaman ve doğru yer" derler ya, bu haftasonu tam da oradaydım. Anne ve babama minnettarlığımı ve sevgimi haykırdıktan sonra buraya yazmak anlatılmaz, hissedilir. Teşekkürler Umut Kısa.

 • dila

  dila

  Yorum Linki Pazartesi, 19 Ocak 2015 20:57

  sanırım hayatımda asla yaşayamayacağım bir yolculuk oldu... bana öneren izmir ekibinde didem hanıma sonsuz teşekkürler!!! ve umut bey anlatılmaz yaşanır!çok teşekkür ediyorum zincirleri kırmaya düzeni bozmaya hazırım:)

 • Sema OZTURK

  Sema OZTURK

  Yorum Linki Pazartesi, 13 Ekim 2014 14:07

  Kocluk yolculugu ile baslayan once kendim için öğrenmeliyim mantıgıyla ilerlediğim bu serüvende heyecanla ve buyuk bir arzu ile beklediğim 27/28.09 tarihlerinde katıldıgım bir eğitimdi Kalıtsal Aile Travmaları. Biliyordum ki birilerine fayda saglayarak dokunabilimek için once kendime dokunmam gerekıyordu. Eğitimle ilgili anlatacak bir dolu nokta, teknik ve duygusal dokunuslar var. Var da var..Muazzam bir çalısma. Katılımcı ogrendikleri ve 'aha' anıyla kendısının farkına varırken Umut Kısa verdiği tekniklerle Kocluk yolculugunda da aydınlanma saglıyor. Bu iş cok belli ki yürek ve zihin işi.. Duygusal dokunusların için yüreğine, egitimde bu duygusallıkta kaybolmamızı engellediğin profesyonelliğin için zihnine ve emeğine sonsuz tesekkürler.

 • Nilüfer Akgün

  Nilüfer Akgün

  Yorum Linki Perşembe, 02 Ekim 2014 09:50

  Eğitimler hafta sonu olduğunda çalışanlar için adımlar hep ağırlaşır ve o eğitime gitmemek için her türlü bahane bir gece önceden düşünülmeye başlanır. Sola Unitas eğitimlerine ise bir kez başladıktan sonra bir daha bırakmak imkansız. Kalıtsal Aile Travmaları da bunlardan birisi. Uygulamaya dönük yapısıyla, tüm bilgiler ayakta kalıyor. Kesinlikle ihtiyaç duyan ya da merak eden herkes hiç düşünmeden programa dahil olabilir.

 • Neslihan Sevinç

  Neslihan Sevinç

  Yorum Linki Pazartesi, 29 Eylül 2014 15:36

  Her Sola Unitas eğitiminde olduğu gibi yine koşarak merak ve mutlulukla gittiğim Kalıtsal Aile Tramvaları eğitimi, Umut' un müthiş tecrübe, sabır ve verdiği güven ile olağanüstü bir deneyime dönüştü. Kalbim ve beynimin kavgası hiç bukadar şiddetli olmamışı. Farklı yöne aktaramadığım düşüncelerime yei yollar buldum. Ve benim özelim... Ailemmm... Sadece ve her zaman benim olan aileme başka bir yerden baktım... Bi de ne göreyim...:)) Bence siz de gelin siz de görün.... Sola Unitas ailesine sadece şunu söylemek istiyorum; İYİ Kİ VARSINIZ....

 • Didem Yılmaz

  Didem Yılmaz

  Yorum Linki Pazartesi, 29 Eylül 2014 14:04

  Sola Unitas çatsından içeri ilk girdiğim gün ile bugün arasında katettiğim yola şöyle bir bakıyorum da... Kendimle gurur duyuyorum sanki... Hayatımda kendim için yaptığım en güzel şey.
  Kalıtsal Aile Travmaları eğitiminden çıkıpta eve gittiğimde konuştuğum oğlumun gözlerinde parlayan ışığı farketmek paha biçilemez. Bu sabah annemle yaptığım konuşmayı her zamankinden farklı olarak kavgasız gürültüsüz hatta sevgi dolu bitirebilmiş olmam inanılmaz... İnsanların yüzlerine bakarken orada gördüğüm birşeylere göre küçük dokunuşlar yapabilmek ve bununla yarattığım etki harika...
  Sola Unitas'tan yolu geçen herkes anlayacaktır bu keyifi... Geçmeyenlerin ise kesinlikle yolu öğrenmeleri gerekli....

 • Aybike GÜRÜZ

  Aybike GÜRÜZ

  Yorum Linki Çarşamba, 12 Mart 2014 09:53

  Farkındalığımı arttırmak adına gittiğim bir eğitimdi en başında ve aslında daha fazlasını buldum. O kadar güzel insanlarla karşılaştım ki hayatım boyunca unutamayacağım anlar yaşadım. Kendimde farkedemediğim bilmediğim şeyler farkettim öğrendim. Teşekkürler Sola Unitas Teşekkürler Umut, Muhteşem bir insansın.. Ve İyi ki diyorum bu eğitime katılmışım.. Sevgilerimle..

 • Soley

  Soley

  Yorum Linki Pazartesi, 03 Mart 2014 15:00

  Katı bir mükemmeliyetçiyi yumuşacık bir kıvama getirdiğin için sana çok teşekkür ediyorum...Birikiminin, hakimiyetinin yanısıra, uykusuzluğunu, baş ağrını bir kenara bırakıp, tüm içtenliğinle kendini gruba adaman bizim de kendimizi güvenle teslim etmemizi sağladı...İyi ki katılmışım...Yeni etkinliklerde görüşmek üzere...

 • Nesra SARI

  Nesra SARI

  Yorum Linki Pazartesi, 03 Mart 2014 11:20

  Bu haftasonu katıldığım K.A.T.'dan sonra ben artık bildiğim ben olamayacağımın çok net farkındayım. Hayatıma dokunduğun için sana yüreğimden teşekkür ediyorum. Senden 1 milyon tane kopyalamayı becerebilseydik şayet ülkemiz cennete dönerdi...

 • Nihal Saykal

  Nihal Saykal

  Yorum Linki Perşembe, 30 Ocak 2014 07:47

  Bu eğitime 2 kez katıldım , 3. sü olsa katılır mıyım evet katılırım. Her katıldığımda insanın hayatında bir şeyler değişir mi evet değişir. Bunun için sadece istemek yeterli diyorum ve işin içinde UMUT olmalı diyorum. Bu eğitimden çıktığımda eksik parçalarımı bulduğumu ,tamamlandığımı ve daha cesur ,daha affedici ,hatta olduğum gibi biri olduğumu kabul etmenin hafifliğini yaşadığım için umut'a teşekkür ediyorum ama bu eğitime katılma cesareti gösterdiğim içinde kendimle gurur duyuyorum. Sevgiler

 • Esra Erdem

  Esra Erdem

  Yorum Linki Salı, 28 Ocak 2014 22:13

  İyi ki travmalarımız olmuş, iyi ki eksiklerimiz, kusurlarımız olmuş ki, onlarla barışma yolculuğumuzda sevgili Umut ve Sola Unitas ekibi karşımıza çıkmış. Hem koçluk eğitimlerini hem de kalıtsal aile travmaları eğitimini şu ana kadar almayan herkese tavsiye ederim. Emin ellerde olduğunuza emin olabilirsiniz :) Esra Erdem

 • Ferhan Durak

  Ferhan Durak

  Yorum Linki Pazar, 22 Aralık 2013 23:19

  Kendimizle ve çevremizle barışıklığımızı artıracak bir çok öğretiyle tanıştım, bunlardan en etkini "Kalıtsal Aile Travmaları-Aile Dizimi". Kütüphanemizin tozlu raflarında kalmış travmatik fotoğraflarımızı bu kadar hızlı ve kalıcı olarak değiştirebilen başka bir yöntem olamaz. Tabii Sevgili Umut Hocamızın fevkalâde yönlendirmeleri, akla hayale gelmeyen yerinde, tabiri caizse "Cuk Oturan" soruları, sakin , huzur veren yumuşak sesiyle.
  Her şey için tekrar çok teşekkürler, herkese tavsiye ediyorum.
  Sevgi ve ışıkla kalın.

 • Elçim Çöl

  Elçim Çöl

  Yorum Linki Pazar, 22 Aralık 2013 20:30

  Kişisel gelişimim yolunda ilerlerken doğru adresi araştırmalarım sonucunda tanıştım Sola Unitas'la.. Yaşam koçluğu eğitiminin 1. modülünde tam tabiriyle bana kamyon çarptı ve 3. modülün sonuna kadar yoğun bakımda ilerledim.. kendim hakkında herşeyi bildiğini düşünürken 36 yaşında yeniden tanıştım kendimle.. Bu yolculuğumda bana eşlik eden ve bana çarpan o kamyonun şöför koltuğuna beni yavaşça geçiren Umut hocaya sonsuz teşekkür ederim. Kalıtsal Aile travmaları ise ufkumu açan ve neyi neden yaptığımızı öğrendiğimiz bir eğitim oldu. Eğer kendiniz ve çevrenizdekiler için güzel birşey yapmak istiyorsanız mutlaka bu eğitimleri almanızı tavsiye ederim. Sevgilerimle

 • İsimsiz

  İsimsiz

  Yorum Linki Cumartesi, 21 Aralık 2013 21:47

  Bu sabah çok erken kalktım ve tüm gece boyunca dün akşam Umut Kısa ile yaptığımız görüşmeyi düşündüm. Sadece bir görüşmeden kafama çekiç yemiş gibi hissettiğimi söyleyebilirim. Halen farkettiğim şeyleri daha önce nasıl farkedememiş olduğumu, nasıl kendimi baltaladığımı farketmeden hayatıma devam edebildiğimi anlayabilmiş değilim. Bu sabaha uykusuz bir şekilde uyandım ama bunun yepyeni bir başlangıç olduğunun da farkındayım. Umut sana çok teşekkür ederim. Sanırım senin de yaşam amacın bu olsa gerek, çünkü hem çok yetenekli hem de isteklisin. Aynen bana söylediğin gibi. :)) Sevgilerimle

 • M. Yalçın

  M. Yalçın

  Yorum Linki Cumartesi, 21 Aralık 2013 21:42

  Teşekkürler Sola Unitas, hayatıma kattığın anlam için

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık