Menu

ACTP Koçluk Eğitimi Program Yapısı

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. Sola Unitas CA, ICF’in akredite etmiş olduğu ACC ve PCC ünvanlarını kazanabilmeniz sürecinde sonuna kadar size eşlik etmeye tam yetkili olan bir kurumdur. Sola Unitas CA "Advancing the Path to Core Coaching Masteries" programı, koçluk eğitiminde Fritz ve Laura Perls'in Gestalt yöntemlerinden etkilenmektedir. Programın tamamı 150 saat sürmekte olup; içeriği  sınıf oturumları, deneyimsel öğreti yöntemleri ve atölye çalışmaları gibi yapılardan oluşmaktadır.
Koçluk eğitim programımıza katılmak isteyenlerin tamamı telefon ya da yüz yüze görüşme yolu ile mülakata alınırlar. 15-30 dakika arası süren mülakat sonrasında kişinin değerleri ve yetkinlikleri analiz edilerek koçluk programına uyumu belirlenir ve kişi programa uygun bulunduğu takdirde eğitime kabul edilir. Yapılan mülakat kişinin koç olmaya uygunluğu, sınıf profiline uyumu, eğitimlerden sağlayacağı faydaya odaklanır.

koçluk eğitimi

 

Eğitim İçeriği

Program, 150 saatten oluşmaktadır.

(a) ICF Portfolyo yöntemi ile ICF ünvanı almak isteyen profesyonel koç adayları ilk dört modülü tamamlamaları halinde ICF ünvan başvurusunu yapabilirler.

(b) ICF ünvanı alma yolunda, tam donanımlı olmak ve bu süreçte profesyonel olarak Sola Unitas CA ile ilerlemek isteyen profesyonel koç adayları için eğitim programının tamamı 4 zorunlu, 2 seçmeli modülden oluşmaktadır.

Zorunlu ve seçmeli modüller aşağıda verilmiştir. Modül içerikleri hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Zorunlu Eğitim Modülleri
 • Temel Koçluk Eğitimi (Modül 1)
 • Koçun Varlığı (Modül 2)
 • Olasılıklar Dünyası (Modül 3)
 • Birlikte Yaratma (Modül 4)
Seçmeli Eğitim Modülleri
 • Yönetici Koçluğu Eğitimi (Modül 5)
 • Takım Koçluğu Eğitimi (Modül 6)
 • İlişki Koçluğu Eğitimi (Modül 7)
 • Öğrenci Koçluğu Eğitimi (Modül 8)
Daha fazla bilgilendirme için seni arayalım! Evet Lütfen

Temel Koçluk Eğitim Modülleri

Şehir
1.Modül
2.Modül
3.Modül
4.Modül
Harbiye / Istanbul
12 Eyl - 13 Eyl 15
03 Eki - 04 Eki 15
24 Eki - 25 Eki 15
31 Eki - 01 Kas 15
Kozyatağı /Istanbul
10 Eki - 11 Eki 15
24 Eki - 25 Eki 15
07 Kas - 08 Kas 15
21 Kas - 22 Kas 15
Ankara
03 Eki - 04 Eki 15
17 Eki - 18 Eki 15
14 Kas - 15 Kas 15
28 Kas - 29 Kas 15
İzmir
07 Kas - 08 Kas 15
14 Kas - 15 Kas 15
05 Ara - 06 Ara 15
19 Ara - 20 Ara 15
Harbiye / Istanbul
14 Kas - 15 Kas 15
28 Kas - 29 Kas 15
12 Ara - 13 Ara 15
26 Ara - 27 Ara 15

İleri Düzey Eğitim Modülleri

Şehir
Yönetici Koçluğu
Takım Koçluğu
İlişki Koçluğu
Öğrenci Koçluğu
Taksim / Istanbul
07 Kas - 08 Kas 15
14 Kas - 15 Kas 15
24 Eki - 25 Eki 15
15 Eki - 16 Eki 15
Ankara
26 Ara - 27 Ara 15
09 Oca - 10 Oca 16
16 Oca - 17 Oca 16
12 Ara - 13 Ara 15

Fakülte Liderleri


Fakülte üyelerimiz için buraya tıklayabilirsiniz. 

Neden Sola Unitas CA?

 • Motto Research Araştırma şirketinin verilerine göre Sola Unitas Academy en büyük üç koçluk eğitimi arasında en yüksek memnuniyet yaratan okul olarak açıklanmıştır. Detaylar için tıklayınız. 
 • Eğitim temelimiz, koçluk yapmak değil, koç olmak üzerine kuruludur.
 • Kendi vizyonumuza doğru en başarılı okul olmak ve başarımızı sürdürebilmek  için öğrencilerimizin ünvan süreçlerini sonuna kadar destekliyoruz.
 • Mezunlarımızın yaşam koçluğu yapabilmeleri için koçluk projeleri hazırlayıp koçluğa başlamalarını sağlıyoruz.
 • Türkiye’de, Sola Unitas CA dışında  dünyadaki 3 büyük organizasyon tarafından akredite edilmiş, lisans verilmiş başka bir koçluk eğitimi bulunmuyor.
 • Sola Unitas ICF ünvanı alabilmek için Türkçe sözlü sınav yapmaya yetkili çok az okuldan biridir.
 • Eğitim, koçluğun öncü ismi Thomas Leonard’ın oluşturduğu standartlarda verilmektedir. Ayrıca yaşam koçluğu eğitimi içeriğinde, yüzyılın en iyi psikoterapistlerinden B.F. Skinner, Milton Erickson ve Spinoza gibi önemli bilim adamlarından ve Gestalt yönteminden koçluğa uyarlanmış etkili yöntemler bulunmaktadır.

Eğitim Fiyatları

Eğitimler ayrı modüller olarak satın alınabilir. Her bir modülün ücreti 1250 TL'dir. 4 modülden oluşan temel eğitim paketinin tamamı 4.500.-TL olup, ACTP program bedeli 9.900 TL’dir. Fiyatlara KDV dahildir. Erken dönem indirimlerimiz 60 gün için % 10, 15 gün için % 5'tir. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 7-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.

Ortam

ICF Koçluk Eğitim Toplantısı (Çekimler ICF Türkiye tarafından yapılmıştır)

225 yorum

 • ZEYNEP PULLU

  ZEYNEP PULLU

  Yorum Linki Perşembe, 17 Eylül 2015 14:52

  Koçluk Eğitimleri önce bir hayaldi benim için sonra hedef oldu ve en sonunda gerçek… Uzun zamandır beklediğim bu hazine niteliğindeki bilgilere ulaşmanın keyfi içerisindeyim. Kendime giden yolda, aslında ne kadar değerli bir “ben” olduğunu, elinden tutmamı bekleyen Zeynep’i gördüğümü, büyük bir merak ve istekle daha fazlasını bilmek istediğim “ben” olduğunun farkına varmamı sağladın AYÇA KABAŞ. Yüreğime dokundun…
  SOLA UNITAS “önce kendini keşfetmek isteyenlere farkındalık ve zenginlik katmanın en iyi yollarını araştırmayı ve sunmayı” ilke edinmiş, önceliğin “kendi varoluş değerim” olduğunu hissettiren, koçluğu meslek olarak seçmemin yanı sıra kendime yapabileceğim en büyük yatırım olarak görmemi ve hissetmemi sağlayan büyük bir yapı.
  Sola Unitas’ın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bana kendimi yeniden güçlü hissettirdiğiniz için SOLA UNITAS’A, AYÇA KABAŞ’A ve UMUT KISA’YA teşekkür ederim.
  Sevgilerimle.

 • Cengiz Özkan

  Cengiz Özkan

  Yorum Linki Pazartesi, 14 Eylül 2015 16:05

  Sola unitasa gelirken burada eğitim almış koç adaylarının yorumları benim için önemli bir kıstas olmuştu. Bu nedenle buraya gelirken teorik bilgiler alacaginiz standart bir egitime gelmeyeceginizi, uygulamalar la daha ilk eğitim modülünden koçluk görüşmeleri yapacağınız, dinleyici değil uygulayıcı olarak burada bulunacaginizi söylemek isterim.Bu nedenle sizlerin kendinizi kesfetmeye de başlayacağını belirtmek isterim. Buraya gelirken beklentilerinizi ve onyargilarinizi bırakıp, anı doya doya yasamaya çalışın.Emeği gecen herkese Sevgiler...

 • SÜHEYLA OĞUZ ÖZKAN

  SÜHEYLA OĞUZ ÖZKAN

  Yorum Linki Pazartesi, 14 Eylül 2015 13:12

  Buraya sığdırmak istediğim çok şey olsada kısaca şunu söylemek istiyorum; bir koç olmak istiyorsanız başka adres aramaya gerek yok.... Doğru adrese geldiğimi daha kayıt aşamasında bile bana hissettiren Ayça Hanıma çok teşekkür ederim. Kendisi ile geçirdiğim sadece 16 saatlik deneyimden sonra bile daha iyi hissetmeye başladım. Eğitimimin devamını heyecanla bekliyorum... Teşekkürler Sola Unitas :)

 • ASLI GÜL YALÇIN

  ASLI GÜL YALÇIN

  Yorum Linki Pazartesi, 06 Temmuz 2015 08:23

  '' Başkalarının senden ne duymak istediği bulmaya çalışma senin ne söylemek istediğini bulmaya çalış ,kendine verebileceğin en büyük hediye budur.''
  En büyük hikaye kendin olabilmekle başlıyor sanırım. Bu yolculuğun hiç bitmediğini gösteren belki de hikayeyi yeniden başlatan yada hikayenin hiç başlamadığını gösteren bir akademi Sola Unitas .Modüller boyunca bunu nasıl göremedim ,bunu nasıl anlamadın e zaten bilmiyor muydum sorularıyla zihni sinir kapışmalar yaparken ve bir boğuşma hali vücut da vukuu bulmuşken ,bir taraftan da sonsuz güvenle kendini öğrenmeye ,bir o kadar da ne gelirse almaya heveslenmek ve kendini akışta bulmak sanırım Sola Unitas a özgü bir durum olsa gerek.
  Hayatın köşelerinin tozunu almak ne güzel bir duygu , yada renklere bulamak üstünü başını. Kendimi şanslı hissetmek ve böyle insanların varlığını bilmek ne yaşanır yapıyor anlarımızı . Varlığınız ne güzel mutluluklar katıyor yaşamlarımıza . Ben yaşamdan hediyelerimi bulmak için hikayemi biraz değiştirdim. Birlikte bulacağımız nice hediye paketleri için de şimdiden kocaman teşekkürler ...

 • TÜLAY BUDAK

  TÜLAY BUDAK

  Yorum Linki Salı, 30 Haziran 2015 12:11

  SOLA yolculuğu;
  Hayatımda değişiklikler yapmalıydım ama ne? Mutlu olmalıydım ama nasıl? Yenilenmeliydim, Başkaları beni mutlu edemez kendimi kandırmayı bıraktım. Maddi ve manevi kazançlarım olmalıydı. En sevdiğiniz alan uğraşınız mesleğiniz olsundan yola çıktım "YARDIM" şemsiyesini de taşıyordum madem, KOÇ olmalıyım dedim. Araştırdım kim bu koç ne yapar kaç para kazanır nasıl olacak bu iş. Sertifikası eğitimi var mı? Eğitim Kalitesi-Eğitim Ücreti-Sosyal Eğitim Ortamı-Mesleki gelişimde destek-Kişisel Gelişimde Destek-Profesyoneller ile çalışma unsurlarını bir arada bulduğum SOLA UNITAS'da bu eğitime başlama kararı aldım. İlk haftasonu doğru karar verdiğimi anladım. Meslek sahibi olmaktan çok kendi kendimin KOÇ u olmak gerekmiş. Bu bilinç ile en başta sorduğum soruları rahatlıkla cevapladım ve cevaplamaya devam ediyorum. Uzun zaman sonra kitap okumaya başladım. Kendim için, iletişim için artık hep araştırıyor öğreniyorum. Dinlemeyi öğrendim nasihat vermekten kurtuldum.
  SOLA UNITAS ı internet ortamında yer alan diğer kurumlardan ayırt etmek için yukarıda verdiğim kriterlerin hepsinin onlarda da olup olmadığını sorgulamanız yeterli. Birde en önemlisi ICF ünvanı alarak KOÇ mesleğinde bir profesyonel olarak ilerlemeniz Sola UNITAS ile çok rahat ve zevkli bir yolculuk.
  Bilmeniz gerekenler
  1-KOÇ kimdir?
  2-KOÇ olmak istiyorsanız diğer kurumlar ve Sola nasıl bir eğitim veriyor
  3-Sola ve diğer kurumlar verdikleri eğitime göre kaç para istiyorlar
  4-Eğitim süreleri ne?
  5-ICF ünvanı almak için kurum size ayrıca eğitim veriyor mu yoksa sadece 60 saatlik eğitim verip kendi başınıza bırakıyor mu? ICF ünvanı aşamasında eğitim verme yetkisine sahiptir Sola UNITAS.
  6-Eğitim alacağınız kurumda kim eğitim verecek. KOÇLUK ünvanları ACC, PCC ve MCC dir. Bu ünvanlara sahip kişiler mi eğitim veriyor?
  KOÇ ismi altında verilen sadece branş eğitimleri(Öğrenci,ilişki vs) almak bu işi profesyonel olarak yapabileceğinizi gösteremez. Zaten ICF(Uluslararası Koç Federasyonu) unsurlarına göre yapabilme yeterliliğiniz yok.
  ACTP sürecini tamamlayarak ünvanlı bir profesyonel koç olmak için kendimi geliştirmeye ve tecrübe edinmeye devam ediyorum.
  İyi bir tercih yaptım. Memnunum.
  Profesyonel KOÇ olmak isteyenlere SOLA UNITAS'ı tavsiye ediyorum.

 • Burcu Ertek

  Burcu Ertek

  Yorum Linki Pazartesi, 15 Haziran 2015 13:08

  Boş bir kovanın su ile dolması ne kadar gerekiyor ve ne kadar anlamlıysa insanın da doğru bilgi ile dolması o kadar gerekli ve anlamlıymış. Temel koçluk eğitiminde geçirdiğim 4 hafta sonu mükemmel eğitmenler, aydınlık insanlar, keyifli dostlar ve öğrendikçe öğrenmeyi istediğim güzel bilgilerle doluydu. Tüm bu kazanımların için Sola Unitas ailesine teşekkür ederim.
  Sola Unitas koçluk eğitimleri kendim için son zamanlarda yaptığım en iyi şey değildi. Çünkü tüm hayatımda yaptığım en iyi şey oldu. Bir kez daha teşekkür ederim...

 • Tomris Ekim

  Tomris Ekim

  Yorum Linki Perşembe, 07 May 2015 16:18

  Sola Unitas Akademi "Çok sevdiğiniz bir tatlıyı yerinde yemek gibi"..
  Koçluk eğitim araştırması yaparken Sola Unitas Akademiyi buldum..İnternet sitesi öyle güzel hazırlanmış ki merakla hemen iletişime geçmek için formu doldurdum ertesi gün telefonum çaldı ve süper bir ses tonuyla sevgili Asli tarafından bilginin de ötesinde full enerjiyle donandım..Mülakat görüşmesi için heyecanlı bekleyiş sardı bu defa arayan canım Tülin'di. Güven ve samimiyet dolu konuşmamızın ardından koçluk yolculuğum başladı..
  Banu'm Koç'umla 1.modül resmen iç yolculuğumdu ve önce aynayı kendime tuttum..
  Gulyabanimin rengini şeklini ve yerini buldum.
  Hey Dost! Şirin'le hayatımın piyesini yazdım ve başrolü kaptım ;)
  Edindiğim renkli, içten ve eşsiz dostluklar da cabası..
  Yolculuğum enerji, keyif, aşkla ve merakla devam ediyor..Sıradaki eğitimi Umut'la bekliyorum :)
  Tüm "çocuk benliğimle" Sola ailesine çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.

 • Ayşen Çankaya

  Ayşen Çankaya

  Yorum Linki Pazartesi, 04 May 2015 13:38

  Tüm modülleri tamamladıktan, 2 niş üstüne NLP Uygulayıcısı ve Kalıtsal Aile Travmaları Eğitimi aldıktan yani yaşadıktan ve sindirdikten sonra yazıyorum düşünenler için...Ben de bu yorumları okumuştum uzun uzun. Hayatımın çoğu eğitimle geçti.Lafı uzatmadan diyorum ki sadece GÜÇLÜ GÖRÜNMEK DEĞİL GERÇEKTEN GÜÇLÜ OLMAK istiyorsanız ÖNCE KENDİNİZ İÇİN ! yolculuğunuza başlayın...(Bu harika yaşam cümlesi için Umut Kısa'ya teşekkür ediyorum..)

 • Didem Deligönül

  Didem Deligönül

  Yorum Linki Pazartesi, 20 Nisan 2015 20:56

  Heyecanla izlediğimiz bir filmin sonunu öğrenmek gibi oldu;
  Düşe kalka, süregelen bir / birçok hayatın boşluklarını doldurmak gibi oldu;
  Nedenlerini çözdüğümüz, "neden olmasın"lara koştuğumuz bir farkındalık gibi oldu;
  Sözün özü: İyi ki oldu.
  Şimdi "başkalarına da olsun diye" yola çıktık.
  Muhteşem kılavuzlar ve yürek dolusu umutlarla, ilerliyoruz.
  Sola Unitas Aile'sine teşekkürlerimizle..

 • toma hasan aydin

  toma hasan aydin

  Yorum Linki Pazartesi, 20 Nisan 2015 10:46

  actp sürecine ne niyetle başlamıştım :)
  aradan gecen 3-5 ayda hayatım nereye geldi :))))
  günlük rutin hayatımdaki en küçük ayrıntıyı bile değiştirmemek için ciddi çaba sarf eden biri olarak ben,
  son zamanlarda aldığım kararlara şaşırıyorum.
  hatta karar alıyor olmama bile çok şaşırıyorum :)
  bu eğitimlerden sonra koçluğu bir meslek olarak yapmaya devam eder miyim, zaman ne gösterir, ileride ne olur bilinmez ama bana şimdiye kadar yaptığı katkıya değer biçmek gerçekten çok zor. fakat son dönemdeki halimden (yeni "ben"den) çok memnunum
  ve bunu sağlamama yardımcı olan:
  yapımda yayında emeği geçen herkese :) , içtenlikle emek veren tüm sola unitas çalışanlarına, özellikle eğitimlerdeki samimiyetleri ve abuk subuk bin tane sorumuza bile sabırla cevap verdikleri için "eğitmenlerime", 50. dönem devrelerime:)..... cümlenize çok teşekkür ediyorum

  şimdi düşündüm de
  bunu bir meslek olarak düşünmüyor da olsam, bana bir şeyler katmayacak dahi olsa,
  sadece eğlenmek ve güzel vakit geçirmek için bile sola unitas'a gelirdim


  saygı ve selamlarımla

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık